09.09.2019   12:00 EUVPБлог
Сьогоднішню робочу поїздку до Берліна розпочала із зустрічі з українською громадою.
Тут саме відбулися Річні Загальні Збори Світового Конгресу Українців.

У стратегічному плані вважаю важливими розвиток української ідентичності, розширення прав закордонних українців в Україні, захист та розвиток українських церков, робота зі світовим визнанням Голодомору, відстоювання інтересів нашої держави у світі та на шляху до ЄС та НАТО. Досягнення цих цілей стає ще більшим викликом, зважаючи на несприятливе міжнародне середовища і внутрішньополітичні виклики.

Поінформувала діаспору про цивілізовану передачу влади для забезпечення сталості та спадкоємності реформ і висловила свою стурбованість після першого тижня роботи нового Парламенту. Лякає, як у погоні за швидкими перемогами нова команда підриває основи демократичного розвитку України. Ігнорування думки інших, бомбардування Ради непродуманими та радикальними ініціативами, повне розбалансування державної системи, концентрацію силових та антикорупційних структур в одних руках, - все це несумісне з європейським вектором розвитку України.

Тим часом Росія продовжує агресію проти України. Маємо криваве «перемир’я», яке ледь не щодня забирає життя українських військових. Окупанти ведуть щоденні обстріли. Упродовж серпня Україна втратила щонайменше 8 героїв-захисників.

На цьому тлі мене глибоко хвилюють заяви деяких європейських лідерів та політиків про відновлення діалогу з Росією, перегляду міжнародного порядку денного з урахуванням інтересів Росії. З підручників історії ми добре знаємо, до чого призводило таке загравання з агресором.

Також поінформувала, що разом з «Європейською Солідарністю» в Парламенті продовжимо уважний та ретельний аналіз усіх процесів для недопущення узурпації влади однією людиною чи однією політичною силою, стежитимемо за дотриманням прав людини, свободи слова, основ демократії.

Також на порядку денному розробка та ухвалення законопроектів для продовження успішно запущених реформ, а також європейської та євроатлантичної інтеграції. Надважливим є продовження освітньої та інформаційної роботи щодо європейської та євроатлантичної інтеграції.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.