07.11.2019   18:40 EUVPБлог
Відвідайте виставку Українського інституту національної пам`яті «30 років свободи: повернення до Європи», яка відкрилася сьогодні на Михайлівській площі в столиці. Виставка розповідає про кінець 1980-х років, які для європейських країн ознаменувалися падінням могутньої комуністичної імперії в Центрально-Східній Європі, центром якої був СРСР. Регіоном прокотилася хвиля демократичних революцій, які змінили хід світової історії. Кожна з країн комуністичного блоку мала свій власний рецепт суспільно-політичних змін, свою дорогу до спільного європейського дому.

Алегоричним символом виставки стала картина італійського художника Тіціана, де зображено відомий епізод з грецької міфології – викрадення Європи. В експозиції використано унікальні історичні фото того періоду.

Коли впав Берлінський мур, а потім розвалився Радянський Союз, – багато хто вважав, що можна зітхнути з полегшенням. На жаль, зло прагне реваншу. На жаль, Радянський Союз не пішов у небуття. Він досі є, просто називається зараз Російською Федерацією. Він має інший герб, прапор і майже той самий гімн. РФ через агресію, втручання і впливи продовжує наполягати на поверненні історії назад. Якщо комусь здавалося, що і країни Центрально-Східної Європи повністю пройшли шлях очищення, то ми і сьогодні бачимо, що в багатьох цих країнах зростають євроскептицизм, популістські та крайні праві рухи, якими вміло користується Росія. Тому це історичне нагадування для всіх нас є корисним. І коли є реальна загроза, то щеплення історичною пам`яттю є дієвим. Маємо пам`ятати, що свобода – це не даністю. Тут серед нас є ті люди, які виборювали свободу під час темних радянських часів. Для нас завдання зараз – щодня боротися за свободу, бо хай би скільки це не коштувало, – неволя незмірно дорожча.


Інші пости


Швидкий перехід

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.