13.12.2019   17:00
Інші

Більшість проблем людства йде з самого початку — дитинства. Саме з цієї причини багато батьків намагаються виховувати дитину правильно, щоб у майбутньому не виникало ситуацій, при яких з'явиться гостре почуття нерозв'язаності.

Кожен на своєму шляху зустрічає різні складнощі, і саме підлітковий період створено для можливості розвинути здатність йти від проблем або вирішувати їх, знаходити вагомі докази, щоб виставити себе з хорошого боку, підкріплювати слова аргументацією. Рідні майже завжди намагаються поділитися досвідом зі своєю дитиною, щоб направити на правильний шлях, але при цьому дозволити самостійно вирішувати, що ж все-таки вибрати.
Крім близьких, в оточенні кожного є й безліч інших людей: незнайомці на вулиці, вчителі, однокласники. Всі вони, так чи інакше, є невід’ємною частиною життя людини. Тим часом, суспільство має власну думку, погляди та переконання, які, у свою чергу, можуть поранити дитину з юнацькою нестійкою психікою. За власними спостереженнями мені відома примітивна реакція на колючі слова людей, які певною мірою і не важливі, однак їх висловлювання часто знищують будь-яку самооцінку та примушують відчувати себе незначним.
Попри те, що думка однолітків найчастіше дуже боляче переживати, думки дорослих, досвідчених людей є для більшої частини дітей найголовнішими. Адже при осмисленні поглядів зрілих людей, здається, що вони куди більше побачили у житті та знають ціну власним словам.
Як приклад, можна привести вчителів: бувають випадки, коли вони принижують, ранять чужі почуття, просто тому, що учень припав їм не до вподоби. На жаль, я сама зіткнулася з такою неприємною ситуацією, і подібне ставлення було для мене новим, адже я завжди вважала, що вчителі, особливо у школі, відносяться до всіх учнів на однаковому рівні, ніколи при цьому нікого не принижуючи.
Однак мені відкрився досконало новий погляд на вчителів.
Подібна ситуація відкрила мені очі, що кожен повинен мати свої права. І права у нас, дітей, дійсно важливі, і порушувати їх дорослим дуже нерозумно та в якійсь мірі безсовісно: все має свої наслідки.

Історія, яка на початку навчального року трапилася зі мною, почалася з приходом нового вчителя. Я відчувала, що вчитель мене буквально принижує, і було дуже сумно від усвідомлення, що є в мені щось таке, що обурює дорослу людину, яка повинна була, з одного боку, навчитися цінувати почуття дітей, розуміти їх права та поважати. Мене засмучувало, адже я була єдиною, до кого вчитель ставився так. І всякий раз, коли я хотіла висловити свою думку або виправити педагога у якихось конкретних моментах, мене відкрито ігнорували. Я зрозуміла, що мій голос дійсно не сприймався як щось важливе та значне.
На цей рахунок я поговорила зі своїми батьками, і вони відразу допомогли розібратися та запропонували варіанти виходу з ситуації: не звертати уваги або поговорити з учителем. Я рада, що вибрала саме другий варіант, адже, зібравшись з силами та поговоривши з людиною, яка хвилювала мої почуття, у мене з'явилася можливість дізнатися, в чому була проблема. Хоча точної відповіді я не отримала, але все ж домоглася кращого ставлення до самої себе. А головне — я зрозуміла, що після серйозних намірів поговорити, вчитель став сприймати мене серйозно та ставився до мене, ніби як, більш доросло, я перестала бути для нього всього лише дурною дитиною.
Ця ситуація лише доводить важливість прав дитини. Адже, якби я не поговорила з учителем, то ставлення залишилося б колишнім, і мої переживання теж. Я відкрила для себе важливу річ: треба завжди стояти на своєму у межах розумного, звичайно.

Дорослі — то, на що в більшості випадків дорівнюють діти. Батьки завжди є прикладом наслідування, що б хто не говорив. Ровесники для підлітків також є, можливо, навіть ідолами, людьми, якими хочеться бути або стати. Якщо ж будь-який з них — дорослий чи ровесник — знехтує почуттями та правами дитини, це у будь-якому випадку позначиться на психіці, власне, і в майбутньому теж. Саме тому слід цінувати чужі погляди та думки, поважати та ніколи не ігнорувати права, адже у майбутньому у людини, яку ви ще у підлітковому віці ненароком образили, може залишитися величезний душевний слід.