«День кар’єри ЄС» у Сумах: європейські компетенції на ринку праці запроваджуються в Україні

четвер, 14 травня 2020
Останнім часом роботодавці в Україні все більше надають перевагу працівникам з тими компетенціями, які разом із професійними навичками є пріоритетними в країнах Європейського Союзу. Про це йшлося під час експертної дискусії в рамках онлайн «Дня кар’єри ЄС» в Сумах 14 травня, який був організований Інформаційним центром ЄС, що існує на базі Сумського державного університету.

Серед ключових компетенцій на ринку праці ЄС експерт з євроінтеграції Денис Черніков виділив такі вміння як грамотність, знання мов, обізнаність у сфері науки та технологій, взаємодія з цифровими технологіями, аналітичне мислення та інше. За словами експерта, ці навички стануть у нагоді і тим, хто прагне продовжити навчання в Євросоюзі. «Сьогодні серед пріоритетів ЄС – інвестування в людський капітал, науку та технології, захист довкілля, економічну свободу і конкуренцію, причому ці складові є взаємодоповнюючими – одне неможливо без іншого», - наголосив Д.Черніков. Він додав, що в Європейському Союзі існує чітка система стимулів для розвитку як на наднаціональному рівні, так і на рівні країн-членів спільноти: використовуються кошти структурних фондів ЄС, податкові пільги, гранти, бюджети країн ЄС тощо. 

В Євросоюзі існує практика дотацій на створення робочих місць, яка включає навчання та перекваліфікацію працівників. Діє й така інституція як молодіжна гарантія зайнятості, якою щорічно користаються понад 3,5 млн громадян в Євросоюзі. «Під час кризи кошти ЄС можуть бути використані не лише на підтримку бізнесу, працівників, але й на розвиток технологій, навчання, що дуже важливо», - вважає Д.Черніков. Експерт звернув увагу, що Україна приєдналася до програм ЄС і також має можливість сприяти розвитку нових бізнес-моделей, європейських механізмів створення робочих місць, підтримки малого та середнього бізнесу. 

Як зазначила HR-директор міжнародного підприємства АТ "Технологія" Анна Моїсеєнко, якщо раніше працедавець найбільше уваги приділяв професійними компетенціям кандидата на посаду, то на сьогодні важливими є дійсно ті пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у критичних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність. Перевагою є знання мов, причому не лише англійської, але й другої іноземної - німецької, італійської, а особливо у тренді зараз знання китайської. 

За словами керівника Центру інформаційної підтримки бізнесу у Сумах Тараса Савченка, в Україні понад 90% суб’єктів господарювання – це мікробізнес та малі підприємства, але вони мають обмежений доступ до фінансових ресурсів, знань, інформації. І тому ціль Центру інформаційної підтримки бізнесу полягає у тому, щоб надати відповідну корисну інформацію в рамках тренінгів та бізнес-форумів, що сприяло би розвитку підприємництва, надало би можливість протестувати свої бізнес-ідеї, знайти партнерів для їх реалізації. 

Консультантка Інфоцентру «Еразмус+ Молодь» та Європейського корпусу солідарності в Україні Юлія Єлфімова розповіла про переваги для побудови кар’єри, які надає участь у європейських програмах волонтерства. За її словами, волонтери здобувають і перший робочий досвід, що так важливо для потенційного роботодавця, і отримують суттєві компетенції – креативність, вміння вести переговори, навички підприємництва, розвивають емоційний інтелект, здобувають корисні контакти. «Наші волонтери отримують перший досвід, який іншим чином складно отримати, окрім того після участі у проєкті вони матимуть листи-підтримки для працевлаштування, а ще часто молоді люди залишаються працювати там, де почалась їх волонтерська кар’єра», - зазначила Ю.Єлфімова. Більше того, Європейський корпус солідарності в Україні надає сертифікати волонтерам, адже такі проєкти є освітніми. І цей документ широко визнається роботодавцями та вишами в ЄС, що надає конкурентні переваги. Напрямки волонтерства є дуже різними: це сфера освіти, соціальна сфера, адміністративна та громадська діяльність. «Був навіть запит на волонтера у ботанічний сад, який грав на сопілці і спостерігав як ростуть рослини», - розповіла Ю.Єлфімова. Вона резюмувала, що головним у цьому є те, щоб сам майбутній волонтер визначив, чим прагне займатися, яку має мотивацію і повідомив про це, зголошуючись на волонтерство.  

Посилання на запис дискусії: 

//www.youtube.com/watch?v=-Ptg587b238
Вебінар "Сучасні інформаційні технології для стрімкої кар'єри" 

//www.youtube.com/watch?v=58KqSP4XGCU

Онлайн-тренінг «Волонтерство в Європейському Союзі як крок до побудови кар’єри»
//www.youtube.com/watch?v=eNNujJvWNaQ


Відкрита дискусія «Де будувати свою кар’єру: в Україні чи/та за кордоном?» 
//www.youtube.com/watch?v=dh5ujtyGsIw

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» проходять щорічно в багатьох містах України вже протягом чотирьох років за підтримки Представництва ЄС в Україні. Ці заходи реалізуються в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». «Дні кар’єри ЄС» представляють серію публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей. 

←  Попередня
13.05.2020
Створення робочих місць для випускників вишів, інвестиції у людський капітал є серед пріоритетів міської влади та бізнесу у Кіровоградській області. Про це йшлося на «Дні кар’єри ЄС» онлайн в Кропивницькому, під час панельної дискусії 13 травня.
Наступна  →
15.05.2020
Українські роботодавці, які орієнтуються на євростандарти та ринок ЄС, почали самостійно готувати для себе висококласних спеціалістів. Про це йшлося під час «Дня кар’єри ЄС» в Житомирі в рамках онлайн-дискусії експертів та топ-менеджерів компаній (захід відбувся 15 травня, це четвертий «День кар’єри ЄС», який проводився в онлайн-форматі).