Настали канікули, а отже - і час підводити підсумки проекту "Ласкаво просимо на кінопоказ". Євроклуб "Вікно в Європу", с.Лучинець підготував серію відео блогів про с. Лучинець і його європейську історію. Запрошуємо переглянути другу серію
Meanwhile some people still producing the borderlines, concerning the President elections, we are getting stronger being united by European Values!
My assessment that, here in Kharkiv, we have the most educated and motivated people who are engaged in EU Networks (comparatively to the others regions of Eastern and Southern Ukraine).