Чи створить ЄС робочі місця для молоді? Пройшов Дискусійний клуб в Черкасах

субота, 26 листопада 2016
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.

Модератор:

  • Марія Симонова, модератор Дискусійних клубів в проекті “ЄС: вибір молодого покоління України” від Представництва ЄС

Спікери:

  • Дмитро Виноградов, керівник Аналітичного центру Інституту досліджень інвестиційної привабливості та економічного розвитку в Черкаській області

  • Любов Ропало, регіональний координатор руху ЧЕСНО Проект “Фільтруй Суд", виконавчий директор ВГО ЦПГІ в Черкаській області, координатор  освітнього проекту "Відкривай Україну"

  • Сергій Пасічник, керівник ГО «Академія стратегічних досліджень»

Сергій Пасічник, керівник ГО “Академія стратегічних досліджень” привів статистичні дані, за якими Черкащина входить до топ-10 регіонів країни за рівнем безробіття. Вихід із такої ситуації експерт бачить в розвитку малого бізнесу, туризму, зокрема зеленого, та подолання існуючих стереотипів щодо доступних професій.

Наскрізною темою дискусії було впровадження новітніх технологій в виробничі процеси. Світ змінюється, і ми разом з ним, тому ми повинні вчитися та розвиватися. Дмитро Виноградов, по сумісництву заступник директора обласного центру зайнятості, сказав: “Наша надія – це молодь.” Він підкреслив, що робочі спеціальності це вже не брудні костюми і холодні цехи, а вміння застосувати нові підходи. Він розказав, що за останніми технологіями, виробництво  можна розмістити в одній кімнаті. На своєму прикладі експерт пояснив як важливо вчитися протягом усього життя, адже освіта - це не тільки диплом, але знання, які потрібно використовувати задля побудови успішного майбутнього: свого і держави в цілому.

Громадська активістка Любов Ропало наголосила, що потрібно розвивати громадський сектор та залучати молодь, щоб вони відчували свій вплив на внутрішній розвиток країни. Експертка підкреслила, що молодь повинна починати з себе та мати на увазі, що ми не об'єкт, а суб'єкт в геополітиці.

Ключовою думкою до якої прийшли учасники обговорення - Європейський Союз - це наш стратегічний вибір. Але для подолання стагнації в економіці, варто усвідомити, що Україна - постіндустріальне суспільство і за допомогою Європи як партнера має навчитися розуміти особливості нового часу і позбутися думки, що “хтось щось винен”. Українці мають великий потенціал, який повинні розвивати. Більше інформації про проведену дискусію у розділі "Дискусійні клуби".

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України", якийє ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

←  Попередня
17.11.2016
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.
Наступна  →
28.11.2016
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.