Енергоефективність: сучасний тренд чи необхідність? Відбувся перший Дискусійний клуб на тему енергоефективності

четвер, 17 листопада 2016
Представництво Європейського Союзу в Україні розпочало серію Дискусійних клубів з міста Житомир. Це місто було обране невипадково, адже актуальним питанням сьогодення є заощадження на витратах електроенергії та тепла, а Житомир є одним з лідерів енергоефективності в Україні. Дискусійний клуб проходив у дитячому садочку №63, що був утеплений за європейськими стандартами та є прикладом кращої практики.

Пані Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, наголосила: “Цей садочок повинен стати прикладом, взірцем того, як можна зберігати енергію в наших будинках, дитячих садках, школах. Сьогодні ми проводимо Дискусійний клуб для того, щоб люди могли зрозуміти, як можна заощадити. Тим паче, що йде зима і це питання стає більш актуальним. Мені здається, що в Житомирі є великий потенціал і він має використовуватися і за допомогою іноземних інвестицій, і міської ради, і самих громадян”.

Модеретор:

  • Жанна Соловйова, голова правління Фонду громади Житомира, з червня по жовтень 2016 року була задіяна у якості експерта до проекту «Інтегрований розвиток міст України», що здійснюється за підтримки Німецького Товариства з міжнародного розвитку;

Спікери:

  • Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні;

  • Борис Пахолюк, заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міськради;

  • Павло Сергійчук, заступник директора КП «Житомиртеплокомуненерго»;

  • Оксана Рафальська, експерт проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України», голова ОСББ «Новий Бульвар 7»,

  • Віталій Покляченко, експерт з енергоефективних технологій, директор ТОВ “Магія комфорту”

Заступник директора департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Борис Пахолюк розповів, що Житомир залучив більше 65 мільйонів євро міжнародної фінансової допомоги на енергоефективні програми. Експерт проекту IFC «Енергоефективність в житловому секторі України», голова ОСББ «Новий Бульвар 7» Оксана Рафальська поділилася секретами успіху та розповіла про те, що необхідно робити першочергово для отримання “теплових кредитів”.

Під час дискусії активно обговорювали альтернативне опалення, утеплення будинків та квартир, зростання вартості комунальних послуг, у тому числі й з опалення. Участь у дискусії також взяли й наймолодші житомиряни. Учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 представили новітній проект по альтернативному опаленню приміщень. Суть полягає в тому, щоб водойма заповнюється сіллю, концентрація якої буде накопичувати та утримувати тепло на дні водойми. За рахунок цього тепла можна буде забезпечувати житлові будівлі гарячою водою та опаленням. Наразі молоді винахідники шукають інвесторів, що могли б долучитися до впровадження проекту.

У ході гарячої дискусії учасники дійшли висновку, що зважаючи на ріст вартості комунальних послуг є нагальна потреба впроваджувати енергоефективні програми на рівні квартири, дому, міста і країни в цілому. На сьогоднішній день енергоефективність - це не тільки і не стільки модно, але дуже необхідно. Більше інформації про проведену дискусію у розділі "Дискусійні клуби".

Дискусійний клуб проводиться в рамках інформаційного проекту  «ЄС: вибір молодого покоління України", якийє ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО Фундація "Відкрите суспільство". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

 

←  Попередня
06.06.2016
6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».
Наступна  →
26.11.2016
Учасники Дискусійного клубу обговорювала питання наявності робочих місць для молоді в регіоні, яким чином покращити кар’єрні перспективи та чи допоможе Європейський Союз в посиленні ринку праці. Місцеві спікери розповіли про гостру проблему безробіття в регіоні та наводили приклади можливих шляхів вирішення питання в контексті євроінтеграції України.