Новини

Як пройшов форум «Формат: ЄВРОПЕЄЦЬ»

  понеділок, 06 червня 2016 29

6 червня 2016 року пройшов Всеукраїнський форум «ФОРМАТ: Європеєць» від Представництва ЄС в Україні. Захід став фінальним акордом інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді».

В Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» зібралось близько 140 учасників форуму з різних куточків України, серед яких були студенти, політики, експерти з євроінтеграції, громадські діячі та ін. Відкрили форум привітальними словами поважні гості: Томас Фреллесен, заступник Голови Представництва ЄС, а також заступник Міністра молоді та спорту України, Олександр Ярема. Вони поділилися своїми думками щодо актуальності заходу, а також важливості теми європейського вибору молоді.

Центральною лінією форуму була церемонія нагородження переможців конкурсів проекту. Фіналістів фото, відео, блогів, аудіо конкурсів привітали члени професійного журі, які також завітали на форум.

Вікторія Давидова, Радник Відділу преси та інформації Представництва ЄС, виступила з надихаючою промовою до учасників форуму та нагородила переможців конкурсу відео: Черновола Ігоря, м. Нікополь,  з відео  «Стань Європейцем вже сьогодні», Лисенко Олександру, м. Київ, з роботою «Ми - за Євроінтеграцію!» та Тарасенка Анатолія, м. Запоріжжя, «Відкриті кордони».

Пані Вікторія нагородила також переможця конкурсу блогів: Марину Сорокіну, смт Березне, із блогом «Мій вклад в майбутнє України».

Юргіс Вільчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС, а також офіційний фотограф Президента України – Михайло Палінчак, нагородили переможців конкурсу фото: Владислава Кіщенко, м. Дніпро, з роботою «Український Військовий», Анну Мартиненко, м. Луцьк, з роботою «На Шляху» та Панченко Яна, м. Київ, "Portrait of the soul".

Фіналістів конкурсу аудіо: Юлію Заліську, м. Кіровоград, із піснею «Україна Це Европа»Передрій Анастасія, м. Луцьк, із подкастом «Європа - В Україні. Україна - В Європі» та Олену Китаєву, м. Київ, з «Інтерв’ю з пересічними українцями» - нагороджували Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні, а також Роман Давидов – програмний директор радіостанції РАДІО ЄС. Всі переможці отримали іменні сертифікати та грошові призи.

Учасники форуму поділилися своїми думками на тему, що для українців означає бути європейцем. Допомагали розібратися із питанням, що ж таке формат «європеєць» досвідчені гості форуму:

  • Багато питань також було і до Павла Шеремети, засновника Школи Публічного Менеджменту при Українському католицькому університеті, члена правління Львівської Бізнес Школи. Він вважає, що рішучою силою нашого європейського вибору повинна бути дія.
  • Валерій Пекар, співзасновник Громадянської платформи Нова Країна, поділився своїми думками щодо модернізації нашої країни, і яка роль кожного українця в цій трансформації.
  • Юлія Тищенко, політолог, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, поділилась своїми думками щодо європейського вибору, а також надала практичні поради того, як бути ближче до Європи.
  • На завершення виступив Народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції - Мустафи Найєма. Він зазначив важливість міжнародного досвіду у сучасному процесі освіти. Наполегливо радив використовувати всі можливості, що відкриває співпраця з Європейськими країнами.

Впродовж двох років до інформаційного проекту «ЄС: вибір української молоді» долучились тисячі молодих людей. Що таке Європа, які можливості вона відкриває, чому саме Європа стала вибором України – на ці питання мали змогу знайти відповіді молоді українці. 

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Молодіжна Альтернатива". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Інші новини
© 2015—2021 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.