Новини

Диплом західного зразка: 10 безкоштовних можливостей для навчання в країнах ЄС

  вівторок, 21 березня 2017 211

Завжди мріяли про вищу освіту у Європі, проте побачивши прейскуранти на європейське навчання вже встигли вирішити, що Вам слід забути про свою мету? Агов, не потрібно розчаровуватися! У Вас є купа нагод виграти право на безкоштовне, а найголовніше – це якісне навчання в Європі! Ми зібрали найпривабливіші освітні програми з Європи для українців:

 

 

 

 

 

Навчання в Німеччині

1) Стипендії фонду Фрідріха Еберта входять до числа одних з найбільших стипендіальних фондів Німеччини, які підтримують обдарованих студентів і молодих учених з різних країн світу, у тому числі і з України.

Розмір стипендії залежить від стадії навчання, на якій знаходиться здобувач. «Програма основної підтримки» (Grundförderung) розрахована на іноземців, які планують навчання або вже навчаються в одному з німецьких ВНЗ за бакалаврською чи магістерською спеціальністю. Сума такої стипендії – 650 євро на місяць, тривалість фінансування залежить від академічної успішності та суспільно-політичної активності студента.

Програма для осіб з вищою освітою (Promotionsförderung) розрахована на аспірантів, які планують написати в Німеччині кандидатську дисертацію і мають відповідну згоду одного з німецьких ВНЗ. Аспірант може брати участь у стипендіальній програмі протягом двох років. Розмір щомісячної стипендії становить 1000 євро.

Детальніше:  http://fes.kiev.ua

2) DeutscherAkademischerAustauschDienst (DAAD) - найпопулярніша німецька стипендіальна програма серед української молоді.

Сьогодні існує близько 19 активних стипендій за цією програмою. Програми розраховані не лише на студентів, а й на аспірантів та викладачів ВНЗ. Фінансування може бути навіть короткостроковим, як, наприклад, стипендія групової поїздки для студентів до Німеччини під назвою «Studienreisen».

До складу DAAD входять 14 представництв та 50 інформаційних центрів у всьому світі. Своїми програмами обміну, яких налічується більше 200, DAAD охоплює всі дисципліни та країни світу. Багато студентів, викладачів та вчених змогли завдяки DAAD отримати цінний досвід від перебування за кордоном. Документи на більшість стипендійних програм подаються восени.

Детальніше: http://www.daad.org.ua

3) Не менш популярними є стипендії Фонду Конрада Аденауера та Фонду Генріха Бьолля. Вони надаються студентам будь-яких спеціальностей, які планують навчатися на магістратурі чи аспірантурі. Вимог для отримання таких стипендій багато. Серед них − хороший рівень знання мови, підтверджений сертифікатом, наявність рекомендаційних листів, мотиваційний лист, який пояснює, чому кандидат звертається до Фонду, а для аспірантів ще й план дослідницької роботи. Та все цілком реально. Показово, що обов’язковою умовою при виділенні коштів є наявність активної політичної чи соціальної позиції студента.

Детальніше: http://www.kas.de/ukraine/ukr/pages/11027/ , http://ua.boell.org/uk

 

Навчання у Франції

1)Стипендії Ейфеля - призначені для талановитих іноземних студентів, що бажають продовжити навчання у Франції за чотирма основними напрямками: інженерні науки, економіка та менеджмент, правознавство та політичні науки, державне управління. Для отримання стипендії необхідно звернутися до обраного вищого навчального закладу. Той, у разі ухвалення позитивного рішення, спрямує вашу заявку до організації, яка вирішує щодо надання стипендій Ейфеля.

Детальніше: http://www.campusfrance.org/fr/

2) Програма «КОПЕРНИК» (COPERNIC) є орієнтованою на молодих економістів, інженерів і юристів з країн Східної та Центральної Європи. Метою є сприяння вивченню сучасних методів менеджменту.

Тривалість – 12 місяців, з них 7 місяців навчання в одній з французьких вищих шкіл (Grande Ecole) і 5 місяців стажування на підприємстві. Термін подачі заявок – до 28 лютого кожного року.

Детальніше: http://www.cdi.fr/fr/formation-action/copernic/programme.html

 

Навчання у Великобританії

1) Chevening  – це стипендія британського уряду, фінансована Міністерством закордонних справ країни та партнерами. Ця стипендія передбачена для молодих лідерів України, тих, хто має потенціал в майбутньому впливати на прийняття рішень у державі та формувати громадську думку.

Програма надає повне або неповне фінансування очних курсів в аспірантурі у будь-якому університеті Великобританії. Більшість стипендій Chevening розрахована на післядипломні магістерські програми тривалістю до 12 місяців, але можливо також обрати менш тривалу дослідницьку програму строком від 3 місяців.

Детальніше: http://www.chevening.org

2) Leadership Education and Development  (LEAD) -  це програма для тих, хто спеціалізується на бізнесі або гуманітарних дисциплінах. Вона  функціонує під патронатом Ukrainian-British City Club і схвалена МОН України. Завдяки програмі LEAD талановиті  українські студенти з різних регіонів країни мають змогу отримати досвід і розуміння професійного середовища, трудової етики і корпоративної культури державних і приватних установ Великої Британії.

Програма покриває основні витрати: переліт, проживання, харчування, транспорт, освітньо-культурну програму, візу і страховку.

Детальніше: http://www.leadprogram.org, http://lead.com.ua

 

Навчання в Австрії

Стипендія Ернста Маха – це стипендіальна програма навчання в таких галузях як природничі, технічні, гуманітарні, соціальні та економічні науки, а також  образотворче мистецтво.

Стипендія надається аспірантам для навчання у вищих навчальних закладах Австрії за напрямами: природничі науки, технічні науки, гуманітарні та соціальні науки, економічні науки, образотворче мистецтво.

Тривалість стипендії: 1-9 місяців. Розмір щомісячної стипендії становить € 940. Стипендіатам із третіх країн можлива навіть додаткова оплата дорожніх витрат.

Детальніше: https://oead.at

 

 

Навчання в Нідерландах

1) HSP HUYGENS – це стипендіальна програма, яку надає Міністерство освіти, культури та науки Нідерландів студентам, які навчаються на останніх курсах або в магістратурі, а також випускникам, що закінчили університет не більше двох років тому.

Вона надається на термін від 6 до 24 місяців і покриває вартість навчання, витрати на медичну страховку, візу і переліт, а також включає щомісячну виплату стипендії в розмірі 1000 євро.

Детальніше: www.nuffic.nl/hsphuygens

2) Програма MTEC (Matra Training for European Cooperation) реалізується Бюро CROSS – Нідерландським урядовим агентством зі співробітництва у галузі освіти між Нідерландами та країнами Центральної та Східної Європи.

У рамках цієї програми Міністерство закордонних справ Нідерландів надає стипендії українським студентам зі ступенем бакалавра для проходження однієї з пропонованих магістерських програм у галузі державного управління: за спеціальністю «International and European Law» в університеті

Амстердама і «Public Administration» в університеті Твенте. Стипендія покриває всі пов’язані з навчанням витрати, у тому числі купівлю підручників, перебування в країні, витрати на оформлення візи і переліт в обидва кінці.

Детальніше:  www.cross-agency.nl

 

Універсальна програма для навчання в більшості країн Європи

Потрібно сказати, що окрім регіональних програм, існує ще й така, завдяки якій Ви маєте змогу отримати грант на навчання майже в будь-якій країні Європи!

Напевно, Ви встигли здогадатися, що її назва - "Erasmus +"!

Програма "Erasmus +" –  наймасштабніша сучасна програма академічних обмінів, яка у 2014 році поглинула такі відомі програми, як Erasmus та Erasmus Mundus, Youth in Action, Tempus та інші. Сьогодні взяти участь у ній можуть також українські студенти, науковці та організації, діяльність яких пов’язана зі сферами освіти, культури та спорту.

На перший погляд, умови отримання грантів від Erasmus+ можуть здатися доволі складними, але якщо послідовно ознайомитися з усіма інструкціями – все стає зрозумілим й не таким страшним. Для тих, хто вже брав участь у програмах Tempus, Youth in Action чи подібних, підготовка проекту і подання заявки зовсім не становитиме труднощів.

Детальніше:  http://erasmusplus.org.ua

 

Ці можливості – лише краплина з океану варіантів як безкоштовно отримати європейську освіту. І залежить все не так від розміру гаманця, як від рівня ваших знань та бажання.

Отож, не втрачайте шансів отримати вищу освіту європейського ґатунку, аби, повернувшись назад в Україну, наблизити власну державу до європейських стандартів!

 

Інші новини
  22.12.2016 25
Вочевидь, ви вже знаєте: з кожним роком ресурсів, завдяки яким людство виживає стає все менше, а масштаби їх споживання лише збільшуються. Наше довкілля стоїть на критичній межі, а до точки неповернення стає все ближче.
  01.12.2016 23
Учасники Дискусійного клубу у Кропивницькому обговорювали те яким чином підвищити інтерес молоді до принципів енергоефективності, стимулювати проведення реформ та сприяти впровадженню нових технологій задля зменшення енергоспоживання.
  28.11.2016 10
Експерти та активна молодь Чернігова обговорювали питання що потрібно зробити чернігівцям аби не мерзнути взимку і при цьому не сплачувати за комунальні послуги захмарні суми, а також яким чином виховати енергосвідоме покоління споживачів та власників.
© 2015—2021 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.