Новини

День кар'єри ЄС в Маріуполі

  четвер, 25 травня 2017 24

24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство"».

Дні кар'єри проходять у різних містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді», який націлений на сприяння поширенню інформації про Євросоюз і процесах євроінтеграції України серед молоді у віці від 16 до 30 років. На Дні кар'єри компанії мають можливість знайти фахівців, а молодь - записатися на стажування або пройти співбесіду.

 

Вибір Маріупольського держуніверситету основний локацією для проведення такого масштабного заходу зумовлений низкою чинників. Саме на базі МДУ в 2015 році був відкритий Інформаційний центр ЄС (директор центру - Катерина Трима), на базі якого регулярно проходять освітні та культурно-просвітницькі заходи для маріупольців. Маріупольський держуніверситет активно співпрацює з провідними вузами країн Євросоюзу, бере участь в програмах науково-технічної допомоги, програмах академічної мобільності, за якими щорічно сотні студентів і викладачів проходять стажування за кордоном. На Дні кар'єри студенти і викладачі поділилися досвідом навчання і роботи в європейських країнах, розказали, як заповнюються заявки і складаються мотиваційні листи для участі в міжнародних проектах.

На відкриття Дня кар'єри до Маріуполя прибули керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот і радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова.

Також до присутніх звернувся ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він підкреслив, що основне завдання вузу - підготувати кваліфікованого і затребуваного фахівця в тісній співпраці з роботодавцями, що забезпечить його успішне працевлаштування. «Потрібно робити все, щоб наші студенти, після закінчення університету залишалися в рідному місті. Для цього вкрай важливо, щоб в Маріуполі створювалися нові робочі місця, з'являлися можливості для самореалізації молоді », - підсумував ректор. До слова, відсоток працевлаштування випускників МДУ досягає 80%.

Для молоді, яка відвідала День кар'єри у МДУ, проводилися цікаві і корисні заходи. Крім знайомства з роботодавцями, учасники змогли пройти безкоштовні тренінги з розвитку навичок, важливих для професійного зростання: «Резюме по-європейськи: Europass та мотиваційний лист», «Співбесіда: технології професійної самопрезентації», «Співбесіда з роботодавцем: найпоширеніші питання, юридичні аспекти , безпрограшні правила ».

«Чи є місце молоді України в Європейському просторі?» Цю тему обговорили маріупольські студенти і всі бажаючі в рамках дискусійного клубу Представництва ЄС в Україні. Спікерами виступили радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова, проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко, голова Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Олександр Кочурін, менеджер IT-проектів, локальний менеджер Бетрут Академії в Маріуполі Єва Бельченко, громадський активіст , волонтер Дмитро Чичера.

Крім того, 24 травня стартувала 19 сесія Єврошколи, в ході якої українські студенти і випускники вузів отримають нові знання від кращих європейських і вітчизняних фахівців, а також можливість вивчити основні питання відносин між Україною та ЄС, поспілкуватися з представниками інститутів Євросоюзу і вченими.

Інші новини
  18.05.2017 32
18 травня в Ужгороді пройшов День кар’єри ЄС від Представництва ЄС в Україні.
  16.05.2017 45
16 травня 2017 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні пройшов 5-й студентський «Ярмарок вакансій». Організаторами заходу виступили Інформаційний центр ЄС ЧНУ та Університетський центр кар’єри при профспілковій організації студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
  04.05.2017 42
27 квітня 2017 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся День Кар’єри ЄС. Захід було організовано та проведено Інформаційним центром ЄС ЧНТУ у співпраці з відділом з питань працевлаштування, практики та зв’язків з громадськістю ЧНТУ при підтримці Представництва ЄС в Україні.
© 2015—2020 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.