День кар'єри ЄС в Маріуполі

  четвер, 25 травня 2017 23 Euroquiz

24 травня у Маріупольському державному університеті пройшов День кар'єри. Захід організовано Інформаційним центром ЄС у Маріуполі за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Громадської організації «Фундація "Відкрите суспільство"».

Дні кар'єри проходять у різних містах України в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді», який націлений на сприяння поширенню інформації про Євросоюз і процесах євроінтеграції України серед молоді у віці від 16 до 30 років. На Дні кар'єри компанії мають можливість знайти фахівців, а молодь - записатися на стажування або пройти співбесіду.

 

Вибір Маріупольського держуніверситету основний локацією для проведення такого масштабного заходу зумовлений низкою чинників. Саме на базі МДУ в 2015 році був відкритий Інформаційний центр ЄС (директор центру - Катерина Трима), на базі якого регулярно проходять освітні та культурно-просвітницькі заходи для маріупольців. Маріупольський держуніверситет активно співпрацює з провідними вузами країн Євросоюзу, бере участь в програмах науково-технічної допомоги, програмах академічної мобільності, за якими щорічно сотні студентів і викладачів проходять стажування за кордоном. На Дні кар'єри студенти і викладачі поділилися досвідом навчання і роботи в європейських країнах, розказали, як заповнюються заявки і складаються мотиваційні листи для участі в міжнародних проектах.

На відкриття Дня кар'єри до Маріуполя прибули керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот і радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова.

Також до присутніх звернувся ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов. Він підкреслив, що основне завдання вузу - підготувати кваліфікованого і затребуваного фахівця в тісній співпраці з роботодавцями, що забезпечить його успішне працевлаштування. «Потрібно робити все, щоб наші студенти, після закінчення університету залишалися в рідному місті. Для цього вкрай важливо, щоб в Маріуполі створювалися нові робочі місця, з'являлися можливості для самореалізації молоді », - підсумував ректор. До слова, відсоток працевлаштування випускників МДУ досягає 80%.

Для молоді, яка відвідала День кар'єри у МДУ, проводилися цікаві і корисні заходи. Крім знайомства з роботодавцями, учасники змогли пройти безкоштовні тренінги з розвитку навичок, важливих для професійного зростання: «Резюме по-європейськи: Europass та мотиваційний лист», «Співбесіда: технології професійної самопрезентації», «Співбесіда з роботодавцем: найпоширеніші питання, юридичні аспекти , безпрограшні правила ».

«Чи є місце молоді України в Європейському просторі?» Цю тему обговорили маріупольські студенти і всі бажаючі в рамках дискусійного клубу Представництва ЄС в Україні. Спікерами виступили радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова, проректор з міжнародних зв'язків МДУ, професор Микола Трофименко, голова Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Олександр Кочурін, менеджер IT-проектів, локальний менеджер Бетрут Академії в Маріуполі Єва Бельченко, громадський активіст , волонтер Дмитро Чичера.

Крім того, 24 травня стартувала 19 сесія Єврошколи, в ході якої українські студенти і випускники вузів отримають нові знання від кращих європейських і вітчизняних фахівців, а також можливість вивчити основні питання відносин між Україною та ЄС, поспілкуватися з представниками інститутів Євросоюзу і вченими.


Інші новини

© 2015—2020 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.