У Львівському університеті відбувся «День кар’єри ЄС 2019»

середа, 10 квітня 2019
Традиційний уже «День кар’єри ЄС», що проводиться завдяки продуктивній співпраці ЛНУ ім. Івана Франка, Інформаційного центру ЄС та Представництва Європейського Союзу в Україні, відбувся в Університеті 10 квітня 2019 року та зібрав рекордну кількість відвідувачів.

Третій рік поспіль провідні міжнародні компанії, молодіжні громадські організації й проекти, кадрові й освітні платформи з усієї України презентують у Львівському університеті свої переваги й можливості для потенційних співробітників з числа нинішніх студентів. Основна мета заходу - поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі.

Розпочався «День кар’єри ЄС» панельною дискусією «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?». Тема дискусії викликала величезне зацікавлення серед студентства – і це цілком закономірно. Адже учасниками розмови були люди, від яких значною мірою залежить професійне майбутнє нинішніх студентів. 

Відкрив засідання у Дзеркальній залі Ректор Львівського університету Володимир Мельник, який наголосив на підвищеній відповідальності освітнього сектору України за ефективне кадрове забезпечення національної економіки та міжнародного бізнесу. «Динаміка нашого часу, зміни на ринку освітніх послуг і на ринку праці змушують нас дбати не лише про якісну підготовку молоді, а й спільно з роботодавцями творити таку систему освіти, яка дасть змогу випускникові Університету успішно виконувати свої професійні функції за місцем праці.Ми докладаємо великих зусильдлязабезпечення якісної фундаментальної підготовки наших студентів. Але цього замало. Тому ми також особливу увагу звертаємо на розвиток концепції дуальної освіти і на постійне консультування з представниками бізнес-сектора, щоб за потреби коригувати свої навчальні програми відповідно до конкретних потреб провідних роботодавців Львівщини та України», - наголосив Володимир Мельник.

З коротким вітальним словом до всіх присутніх звернулися й інші учасники панельної дискусії. Зокрема, директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк акцентував на прикрих диспропорціях ринку праці Львівщини, що сформувалися у наш час: майже 80% шукачів роботи – люди з вищою освітою, натомість більшість пропозицій роботодавців стосуються кваліфікованих робітничих спеціальностей. Член Ради директорів корпорації SoftServe, голова Наглядової ради ЛНУ ім. Івана Франка Тарас Кицмей наголосив на особливих перспективах розвитку т.зв. «індустрії знань». Тут на провідних ролях ІТ-сфера, ринок якої щороку зростає приблизно на 20%. В абсолютних показниках це проявляється у тому, що тільки у Львові кожного року з’являється до 5 тис. нових робочих місць.

«Наш внутрішній моніторинг свідчить про те, що понад 90% випускників знаходять роботу одразу після завершення Університету, а часто починають працювати ще під час навчання. І це дивно, адже випускників нашого Університету дуже високо оцінюють роботодавці і прагнуть залучити до себе. За рейтингом ЗВО, що складається  на основі оцінювання випускників про віднимироботодавцями, ЛНУ ім. Івана Франка традиційно лідирує серед регіональних вишів, поступаючись лише столиці» - зазначила керівник відділу сприяння працелаштуванню Ірина Сновидович.

Мар’яна Луцишин, керівник західноукраїнського офісу ЄБА, наголосила, що важливими компетенціями для працевлаштування молодих людей сьогодні є добре знання мов, передусім, української, англійської та російської, вміння комунікувати, знання та розуміння природи бізнесу в різних аспектах, готовність працювати та постійне бажання вчитися. Спікер побажала студентам бути вимогливими до себе, до викладачів, адміністрації та свого оточення в прагненні отримати нові знання й практичні навички, пробувати себе в пошуках свого місця в професії та ніколи не зупинятися у своєму розвитку.

«Ми у Львівському університеті намагаємося інституційногнучко пристосуватися до змін у середовищі   через збільшення пропозиції варіативних навчальних курсів, розширенні переліку дисциплін вільного вибору студента, зростанні міжнародної академічної мобільності студентів. Однак,дужебагатозалежитьвідвикладача, оскількисамевикладачформуєнавчальнупрограмудисципліни і наповнює контентом, добираєметодинавчання, інструменти, які повинен освоїти студент. І саме тому, надзвичайнокориснимдля викладачівє постійнеспілкування з роботодавцями, спільніпроекти з бізнесом, та отриманняміжнародногодосвіду. Бодалі викладач є точкою диференціаціїзнань і їх мультиплікатором для студентів» - зрефлектувала доцент кафедри менеджменту Маріанна Кохан.

Студентка 4-го курсу Університету, член наглядової ради молодіжного Європарламенту Христина Мигасюк поділилася враженнями та власним досвідом, отриманим під час навчання за кордоном за програмою Еразмус+, а також наголосила на важливості проактивної позиції самого студента в пошуках можливостей.  «Аплікуйте та подавайтеся на програминавчання та стажування, беріть участь в діяльності молодіжних громадськи хорганізацій, де ви можете експериментувати, робитипомилки, і вчитись на них. Це все найкраще формує ваші компетенції. Адже в реальному житті роботодавці не будуть такими толерантними до помилок».

Серед диспутантів виступали ще: керівник західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації Мар’яна Луцишин, директор ГО «Альянс Франсез», представник Посольства Франції в Україні Ніколя Фасіно, віце-президент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд, координатор програми «Навчай для України» Mарія Борисова, координатор проектів ЄС Еразмус+ у ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Краєвська, Денис Вертилецький Young European Ambassador та інші фахівці освітньої, управлінської та бізнесової сфери. Модерувала захід експертка програми "Інформаційна підтримка молодіжних мереж ЄС в Україні" Людмила Кудіна

Основною частиною насиченого кар’єрного дня був Ярмарок кар’єри ЄС, під час якого понад 40 компаній, молодіжних громадських організаційі проектів,  кадрових й освітніх платформ презентували у холі Університету свої пропозиції та можливості для молоді.

Провідні роботодавці регіону та України з різних секторів економіким, зокрема JTI Україна, Tickets.UA, Leobit, DMPGroup, Epam, !FEST,Nestle, PwC, KPMG,PhilipMorris, T.B. Fruitt, Ензим, Бей-транс, Хлібпром, CRH, Укрсиббанк, Кредобанк, Банк Львів, UKEESS, VEO, Intetics, Zone 3000, Otakoyi, Укрполта ін.,
представили вакансіїдля студентів, розповідали про можливості стажувань практики  і заохочували студентів залишити свої резюме для майбутнього успішного працевлаштування. Також відвідувачі «Дня кар’єри ЄС» мали нагоду безкоштовно відвідати актуальні тематичні тренінги для покращення своїх навиків складання резюме, самопрезентації та комунікації при поданні заявок на грантові програми навчання і стажування в ЄС, програми практики у міжнародних компаніях.

Широко були представлені міжнародні можливості для молоді, зокрема переваги участі у громадських організаціях промотували активні члени AIESEC, AEGEE, Львівського молодіжного центру, Молодої дипломатії та ін. Про особливості отримання стипендії на навчання та стажування у Німеччині розповідали лектор DAAD Катрін Каілі Компе та координатор Стипендіальної програми німецької економіки для України GIZ Андрій Гончарук.

На презентації програми Erasmus+, організованої відділом міжнародних зв’язків Львівського університету, Оксана Краєвська, інституційний координатор програми Еразмус+, розповіла про 10 кроків, які потрібно зробити студентам та викладачам для отримання незабутнього досвіду міжнародної академічної мобільності. Проте говорили не лише про організацію конкурсу, подачу аплікацій та відбори, а й надихалися розповідями учасників Еразмус+, які після повернення з навчання за кордоном ділилися своїм досвідом, розповідали про важливість програми для особистого розвитку, мотивували брати участь в програмі мобільності.  Таким чином наші студенти допомагають Університету в здійсненні важливої мети – інтернаціоналізації освіти.

Завершальним етапом «Дня кар’єри ЄС» стала Євровікторинавід Представництва ЄС в Україні та розіграш цінних тематичних подарунків від компаній-учасників.

Додамо, що захід відбувся за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської торгово-промислової палати, Львівського обласного центру зайнятості, Європейської бізнес-асоціації. Співорганізаторами «Дня кар’єри ЄС» у Львові є Відділ сприяння працевлаштуванню студентів та випускників ЛНУ ім. Івана Франка, Інформаційний центр ЄС, під керівництвом Наталії Антонюк та ГО «Студія Європейського Менеджменту». Інформаційнийсупровід – FrankoTV. Цьогорічним офіційним партнером заходи виступила компанія JTIУкраїна.

Більше фото, вражень та інформації у події на Фейсбук https://goo.gl/WBRbpN

#EUNetworks #YEA #EUIC #CoE #Euroclubs #Euroquiz 

←  Попередня
08.04.2019
Конкурс для керівників євроклубів та вчителів загальноосвітніх шкіл повертається! З 8 по 18 квітня 2019 року проведіть конкурс на проходження Євровікторини (euroquiz.org.ua) та отримайте спеціальні призи від Представництва ЄС в Україні в клас.
Наступна  →
10.04.2019
Масштабним, цікавим, яскравим, позитивним - таким виявився масовий захід для студентської молоді «День кар’єри ЄС», що відбувся у Полтавському університеті економіки і торгівлі 10 квітня.