Новини

«День кар’єри ЄС» у Сєвєродонецьку: дуальна освіта, працевлаштування в банк чи на держслужбу

  вівторок, 26 травня 2020 135

Студенти та випускники ВНЗ отримали можливість брати участь у програмах Європейського Союзу та набувати перший досвід роботи у міжнародних установах та на державній службі. Про те які програми сприяють професійному успіху, розповідали учасники панельної дискусії «Дня кар’єри ЄС» у Сєвєродонецьку 26 травня.

Це п’ятий такий захід, проведений у форматі онлайн.

«Основна ідея проведення «Днів кар’єри ЄС» полягає у тому, щоб обговорити можливості, які надає Європейський Союз студентам та випускникам коледжів, технікумів, вишів стосовно подальшої освіти, професіонального розвитку та набуття досвіду», - зазначила радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова. Вона підкреслила, що ситуація на ринках праці як в ЄС, так і в Україні вимагає від спеціалістів постійного розвитку, набуття нових навичок, і це пов’язано не лише з коронавірусом та кризою. За словами В.Давидової, для професійного розвитку необхідно використовувати усі можливості, зокрема, цьому сприяють програми та платформи ЄС. Радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС наголосила, що усі програми Євросоюзу у цій сфері, в тому числі і програми Східного партнерства, будуть продовжуватися як і планувалось - тобто без жодних скорочень, а після саміту Східного партнерства наявні можливості розширюватимуться.

Ректорка Східноукраїнського національного університету Ольга Покуян зазначила, що заклад особливу увагу приділяє питанням дуальної освіти та співпраці з роботодавцями, враховує у навчальних програмах сучасні вимоги ринку праці. Як додала керівник Центру розвитку кар’єри при СНУ Олена Федорова, виш також активно співпрацює з Асоціацією випускників - вони проводять тренінги для студентів, виступають наставниками. За її словами, Центр є платформою для розвитку професійних навичок, і у цьому контексті важливо допомагати студентам отримувати гранти на продовження навчання та реалізацію власних бізнес-ідей. 

Бізнес-аналітик Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Анастасія Харлан розповіла про пріоритетні напрямки діяльності фінустанови, серед яких є освітні проєкти, програми підтримки малого та середнього бізнесу та інші. Зокрема, один з проєктів банку, пов’язаний з питаннями енергоефективності, охоплює 20 університетів в Україні. Окрім того, діє програма для випускників вишів, яка дозволяє безпосередньо долучитися до роботи ЄІБ та отримати перший досвід роботи на міжнародному рівні на період такого стажування. «Міжнародні компанії відчувають голод на високоякісних спеціалістів в Україні, і це мотивує розвивати навички до рівня європейських стандартів», - наголосила А.Харлан.

Директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський констатував, що на тлі карантину та кризи ринок праці змінюється, працедавці потребують більше працівників на неповний робочий день, прагнуть співпрацювати з фрілансерами. З початку року рівень безробіття у регіоні зріс на 70%, кількість вакансій зменшилась на 35%. За словами директора центру зайнятості, зростають вимоги до кандидатів на посади: від них очікують гарної профпідготовки, здатності швидко включатися у процес та досягати результатів, бажано знати кілька іноземних мов, цінуються управлінські навички, вміння комунікувати, працювати з інформацією, мати нестандартне мислення, креативність тощо.

Заступниця директора Департаменту - начальниця управління зовнішніх зносин, промоції та інноваційного розвитку Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА, Валентина Колесник розповіла, що після реформи державної служби молоді стало значно легше працевлаштуватися у державних органах. На сьогодні середній вік працівників департаменту – тридцять років, а обійняти вакансію можна навіть з дипломом бакалавра. Реформа сприяла зміні підходів, на більш сучасні та креативні. Загалом, Департамент націлений на співпрацю з інноваційними підприємствами, науковими колами, розвиває зв’язки з іншими регіонами. Є амбітна ідея створення ІТ-школи в області.

Учасниця програми обміну Mobility Direct Майя Берідзе розповіла про волонтерський проєкт «Лабораторія толерантності», який дозволяє отримати затребувані навички на ринку праці. На її думку, в Україні потрібно створювати більше можливостей молодим спеціалістам, студентам для розвитку та отримання необхідних компетенцій, за прикладом країн ЄС.

Панельну дискусію можна переглянути за посиланнмя:

//www.youtube.com/watch?v=MMMz1WjAB2Y

 

27 травня 2020 -  тренінги soft skills

11.00-12.00 Тренінг «Євроінтеграційні процеси в Україні та Луганській області зокрема»

14.00-15.00 Тренінг «Розвиток лідерського потенціалу студенітв»

//www.youtube.com/watch?v=yHrOv7-z1Wk

За подальшою інформацією прохання звертатися: Ірина Дойшле, координатока Інформаційного Центру ЄС в м. Сєвєродонецьк при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, deuschle.snu@gmail.com, тел.: (095) 036-00-93

Реєстрація           https://bit.ly/2zebD1N

Події у ФБ            https://www.facebook.com/events/533922183985600

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» проходять щорічно в багатьох містах України вже протягом чотирьох років. Ці заходи реалізуються в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». «Дні кар’єри ЄС» представляють серію публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.

Цього року перші п’ять «Днів кар’єри ЄС» відбулися у новому форматі – в онлайні – через карантин.

Інші новини
  25.05.2020 17
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує молодь, студентів, громадських діячів, підприємців, державних службовців, журналістів взяти участь у онлайн Дні кар’єри ЄС, що відбудеться в м. Сєвєродонецьку 26-27 травня 2020.
  16.05.2020 324
З 12 по 15 травня проходила вікторина до Дня Європи. Більше 3600 учасників відповідали на запитання та змагались за призи Представництва ЄС в Україні.
  15.05.2020 94
Українські роботодавці, які орієнтуються на євростандарти та ринок ЄС, почали самостійно готувати для себе висококласних спеціалістів. Про це йшлося під час «Дня кар’єри ЄС» в Житомирі в рамках онлайн-дискусії експертів та топ-менеджерів компаній (захід відбувся 15 травня, це четвертий «День кар’єри ЄС», який проводився в онлайн-форматі).
© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.