Новини

Україна може взаємодіяти з ЄС в рамках інтегрованої морської політики

  четвер, 01 жовтня 2020 5

Інтегрована морська політика в Європейському Союзі покликана сприяти економічному зростанню та передбачає широкі можливості співпраці для України. Про це йшлося під час круглого столу щодо розвитку морської галузі, організованого Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні».

Експерти підкреслили, що основою європейської економіки є спільний ринок і для виходу на нього потрібно дотримуватись єдиних стандартів, мати узгоджену позицію бізнесу, суспільства та держави. Пріоритетами Європейського союзу є сталий розвиток, соціальна ринкова економіка, захист навколишнього середовища. 

Існує взаємозв’язок морської політики з іншими базовими політиками ЄС, наприклад: у вітровій енергетиці ЄС діє 90% офшорних вітряних установок, тож потрібне морське просторове планування, визначення, як проект вітрової енергетики вплине на морські ресурси, живу природу.

Боротьба з піратством, морська безпека – це ті приклади, де потрібна узгоджена дія різних секторів, тому інтегрована морська політика себе виправдовує.

Також завдання "блакитної економіки"  можуть бути реалізовані в програмі «Горизонт-2020», у якій бере участь і Україна.

Можливості фінансування завдань морської політики надає Європейський фонд морського рибного господарства, і Україна може бути учасником цих проєктів, якщо участь країн за межами ЄС обґрунтована для досягнення цілей проєкту. На сайті Європейської комісії також є Платформа блакитних інвестицій, спрямована на розвиток можливостей фандрайзингу, тренінгів, грантів.

Довідка: Круглий стіл "Місце України в Європейській морській спільноті" відбувся в Миколаєві 30 вересня.

 

Інші новини
  29.09.2020 396
Завершилась щорічна Євровікторина-2020, яка проводиться щороку за ініціативи Представництва ЄС в Україні. Вітаємо переможців – по сто учасників у двох категоріях, які першими відповіли правильно на усі запитання конкурсу.
  29.09.2020 126
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в «Днях кар’єри ЄС», що відбудуться в Тернополі 6-8 жовтня. Співорганізаторами події є Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.
  17.09.2020 59
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 16 вересня виступила із першим зверненням до громадянок та громадян Європейського Союзу та представила пріоритети ЄС на 2021 рік.
© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.