Українці мають широкі можливості зробити кар’єру у проектах ЄС – експерти

середа, 07 жовтня 2020
Українська молодь має широкі можливості отримати роботу у проектах та програмах ЄС, міжнародних компаніях, а також це стосується стажування в європейських інституціях. Про це йшлося сьогодні в рамках «Дня кар’єри ЄС» в Тернополі («Дні кар’єри ЄС» щорічно проводяться за підтримки Представництва ЄС в Україні у 15 містах нашої країни).

Радниця з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова зазначила, що про усі вакансії та стажування у Представництві ЄС повідомляється на офіційному сайті, на сторінках у соцмережах, а також про вакансії повідомляють програми та проєкти ЄС. Лише нещодавно було 4 такі вакансії у Поедставництві, з них – 2 нові посади. Вона підкреслила, що вимоги до кандидатів є прозорими і публікуються одразу.

В. Давидова звернула увагу на основні принципи відбору співробітників: це відкритість, чітко сформульовані вимоги до персоналу, прозорі критерії відбору. Зокрема, є формальні адміністративні критерії, серед яких – високий рівень знання іноземних мов, профільна освіта, знання соцмереж, комп’ютерна грамотність тощо, також у публікаціях про вакансію чи стажування міститься перелік функціональних обов’язків. Окрім того, перевіряються аналітичні здібності, логіка, комунікативні навички, вміння працювати в команді. Для тестування та співбесід відбирається декілька кандидатів на посаду. «В першу чергу, звертайте увагу на формальні критерії, документи, які потрібно заповнити. Щоб потрапити на роботу до Представництва ЄС в Україні чи програм ЄС, потрібно серйозно готуватися. Підхід ЄС в питаннях кар’єри – це можливості навчання, розвитку, побудови паралельної кар’єри, і є багато програм, які допомагають цьому (зокрема, програми навчання та стажування «Еразмус+», індивідуальні гранти на освіту програми House of Europe та ін.)», - зазначила радниця з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні.

Проректор з наукової роботи Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Павло Марущак наголосив, що у цьому виші сьогодні студенти можуть навчатися не лише за основною програмою, але й долучати предмети з суміжних професій, адаптувати навчання до своїх кар’єрних планів. Також він зупинився на співпраці з бізнес-середовищем у питанні коригування навчальних планів та подальшого працевлаштування студентів – виш уклав понад 250 угод з бізнесом щодо цього. Тернопільський університет активно розвиває програми міжнародної співпраці, мобільності, обміну, стажувань викладачів та студентів. Перспективним напрямком є стажування у компаніях за кордоном, зокрема, у Польщі.

Директор Тернопільської філії ТОВ «Елекс» Сергій Кутузов відзначив, що у сфері ІТ з’являється все більше можливостей працевлаштування українців у міжнародних компаніях – роботодавці на глобальному ринку орієнтуються на залучення працівників на віддаленій роботі, особливо це проявилось у період пандемії. За його словами, компанія «Елекс»відкриває стажування 2-3 рази на рік і бажаючим потрібно максимально вдосконалювати англійську мову, а вже технічні навички кандидату допоможуть підтягнути належним чином.

Асистентка відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Поліна Драч вважає, що для кар’єри важливо розвивати гнучкість та вміння адаптуватися, бути мультифункціональним. «Важливо вибрати для себе три пріоритетні напрямки розвитку, які у певних складних кар’єрних ситуаціях могли би підстрахувати», - зазначила вони и порадила також звертати увагу на можливості стажування в інституціях ЄС, які оголошуються з певною періодичністю, наприклад, в Єврокомісії, Європарламенті, Раді ЄС тощо.

Як розповіла стажерка відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Анастасія Черкащенко, цього року Представництво оголосило про можливості стажування у різних секторах, в тому числі пов’язаних з енергетичною політикою та торгівлею, тобто наявний дуже широкий спектр спеціальностей, за якими можна проходити стажування у міжнародних організаціях. Для стажування вимагалось подати мотиваційний лист, в якому обґрунтувати своє бажання стажуватися у певному відділі та те, яким чином попередній досвід може допомогти у цьому. Також обов’язково додати резюме та диплом бакалавра за певним обраним напрямком, потрібно знання англійської та української мов, а додаткові мови надають перевагу пошукувачу.

 Як підсумував менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков, «День кар’єри ЄС» в Тернополі відкрив серію таких онлайн-заходів у жовтні-листопаді, наступним буде захід у Харкові 12 жовтня і в Чернівцях 16 жовтня, про що додатково буде повідомлено на офіційній сторінці проєкту. Протягом цих заходів буде більш детально розглянуто нові кар’єрні можливості, зокрема, у розрізі пріоритетів Євросоюзу, які впливатимуть на ринок праці.

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» проходять щорічно в багатьох містах України протягом чотирьох років в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Це серія публічних заходів, де експерти, роботодавці, викладачі вишів, учасники програм ЄС обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, можливості участі в освітніх та волонтерських програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та професійних можливостей. Цьогоріч вперше заходи проходять в режимі онлайн-трансляцій: вже проведено сім таких івентів, очікується до кінця року ще дев’ять.

←  Попередня
01.10.2020
Інтегрована морська політика в Європейському Союзі покликана сприяти економічному зростанню та передбачає широкі можливості співпраці для України. Про це йшлося під час круглого столу щодо розвитку морської галузі, організованого Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках проєкту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні».
Наступна  →
07.10.2020
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в Харкові 12-13 жовтня.