Новини

Цікаві факти про ЄС та відносини з Україною

  неділя, 01 листопада 2020 5

1 листопада – особливий день: це дата заснування Євросоюзу, адже у 1993 році набув чинності Маастрихтський договір. Отже, ТОП цікавих фактів про ЄС та відносини з Україною.

1 листопада – особливий день: це дата заснування Євросоюзу, адже у 1993 році набув чинності Маастрихтський договір. Отже, ТОП цікавих фактів про ЄС та відносини з Україною:

Маастрихтський договір - це «Договір про Європейський Союз», а не «Договір про заснування Європейського Союзу», він є одним із етапів еволюційного процесу євроінтеграції.

Цей договір має, серед іншого, глави про освіту, культуру, охорону здоров’я, захист споживачів, що сприяє функціонуванню єдиного ринку ЄС.

Ціль договору – ще тісніший союз народів Європи.

Громадянство ЄС не замінює національне, а доповнює, надає ще більше прав: голосувати та балотуватися на виборах до європейських інституцій, подавати петиції до Європарламенту, звертатись до інших інституцій Євросоюзу та ін.  

Європейський Союз не є міжнародною організацією чи державою, це об’єднання європейських держав, На сьогодні їх 27.

Шенгенська зона охоплює 22 країни ЄС, водночас, її правила діють на території 4 країн, що не є членами Європейського Союзу.

 До Єврозони входять держави, на території яких євро діє як єдина валюта.

ЄС має Нобелівську премію миру.

Представництво ЄС в Україні з’явилось у 1993 році.

Україна – один з найбільших бенефіціарів програми «Еразмус+» серед країн Східного партнерства.

ЄС надав країнам Східного партнерства близько 1 млрд євро на боротьбу з COVID-19.

Україну запросили як спостерігача долучитися до Комітету з питань безпеки здоров’я ЄС, щоб отримати інформацію про передовий досвід у подоланні загроз.

З початку дії безвізового режиму українці здійснили понад 50 млн поїздок до країн ЄС.

З 2014 року Євросоюз виділив близько 15 млрд євро на підтримку реформ в Україні.

Інші новини
  29.10.2020 62
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в Ужгороді 3 листопада. Співорганізаторами події є Ужгородський національний університет та Інформаційний Центр ЄС.
  26.10.2020 43
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в м. Дніпро 29 жовтня 2020 року. Співорганізатором події є Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.
  23.10.2020 11
Європейські програми допомагають українським студентам опановувати професійні засади, отримувати м’які навички та вчать критично мислити, що є запорукою кар’єрного успіху. Про це йшлося під час онлайн «Дня кар’єри ЄС» у Маріуполі, що відбувся за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні 23 жовтня.
© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.