Вища освіта в Україні має відповідати європейським стандартам

середа, 04 листопада 2020
Завдання закладів вищої освіти в Україні полягає в тому, щоб забезпечити високий рівень якості послуг за європейськими стандартами.

Таке переконання висловила проректор з навчально-виховної роботи Національного університету «Острозька академія» Руслана Каламаж під час онлайн «Дня кар’єри ЄС» в Острозі, який відбувся 4 листопада за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

За її словами, в умовах жорсткої конкуренції необхідно залучати стейкхолдерів – роботодавців, випускників – для сприяння конкурентоспроможності студентів на ринку праці, як в Україні, так і в Європі. Вона нагадала, що «Острозька академія» однією з перших приєдналась до Болонського процесу, університет є членом Європейської асоціації університетів, учасником програм «Еразмус+», вже четвертий рік поспіль бере участь у «Днях кар’єри ЄС». Р.Каламаж підкреслила, що такі заходи як «Дні кар’єри ЄС» сприяють тому, щоби в Україні зростала поінформованість про освітні можливості, які надає Євросоюз.

Зі свого боку, радниця з питань преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова зазначила: «Острог став для Представництва ЄС першим містом не обласного значення, куди нас запросили саме студенти, учасники європейських програм стажування, для проведення днів кар’єри». Вона також висловила думку, що європейська інтеграція в першу чергу має відношення до людей, до спілкування і будь-яка програма ЄС – це люди, для людей. У питаннях пошуку роботи також на перший план виходить особа. Для участі у європейських програмах мають значення такі якості кандидата як проактивність, вміння швидко адаптуватися до нових умов праці, гнучкість.  

Заступниця мера Острога Оксана Ситницька зупинилась на питаннях підвищення конкурентоспроможності об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації, адже для розвитку ОТГ важливим є людський ресурс. У багатьох ОТГ є потреба в кадрах, зокрема, необхідні проєктні менеджери, які відповідали би за залучення фінансів, а також потрібні спеціалісти для просування громад в напрямку європейської інтеграції.

Президент Рівненської Торгово-промислової палати Микола Ярощук розповів, що в області існує пропозиція від роботодавців, натомість попит на вакансії є менший – багатьох кандидатів не влаштовує рівень заробітної плати. «Якщо сьогодні на території Рівненської області побудувати підприємство на 500 робочих місць, буде складно знайти працівників», - вважає М.Ярощук. Водночас, за його словами, спеціалісти їдуть працювати за кордон не лише через фактор високих зарплат, вони орієнтуються і на кращу якість життя.

Фахівець в сфері Governnent Relations, який працював у Shell, Arcelor Mittal, Раді Європи, Олег Крикавський розповів, що йому стали у нагоді не лише здобуті під час навчання навички софт скілз, але й життєві цінності, отримані в «Острозькій академії», яка завжди була центром освіти у Східній Європі. Він порадив нинішнім студентам бути наполегливими, ніколи не задаватися і зізнався, що на окремі європейські програми та на роботу у міжнародні компанії він потрапив лише з шостої спроби, тобто на це довелось витратити декілька років.

Підприємиця Олена Завадська поділилась досвідом створення бізнесу у Польщі. Вона визнала, що вітчизняна бізнес-модель кардинально відрізняється від європейської і для успіху у тій же Польщі необхідно кардинально змінювати мислення. Потрібно знати ази фінансової грамотності, вивчити ринок, специфіку ведення бізнесу у цій європейській країні. Наприклад, на відміну від України у Польщі ведення бухгалтерії віддається на консалтинг і є багато інших аспектів, важливих для конкурентоспроможності у цій європейській країні. За словами підприємиці, важливо знання, отримані в університеті, одразу переводити у практичну площину і продовжувати навчатися протягом життя.   

Помічниця ректора НаУОА з освітнього менеджменту, кандидатка економічних наук, доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Юлія Харчук підтвердила, що глобальною тенденцією вищої освіти є переорієнтація від елітарної до освіти протягом життя, адже сьогоднішні студенти у світі, що швидко змінюється, будуть вимушені змінювати професію 5-6 разів. Також університетам необхідно розширювати міжнародну співпрацю, посилювати гуманітарну складову навчального процесу. «Острозька академія» позиціонує себе як традиція, що творить майбутнє.

Менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков підсумував, що «День кар’єри ЄС» у Острозі є завершальним, п’ятнадцятим, заходом у цьому році. Наступного року традиційно планується нова серія таких подій у 15-ти містах України. Також у 2021 році відбудеться і новий цикл вікторини Євроквіз, у якій цього року взяли участь близько 16 тис. учасників. А найближчим часом проєкт «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» проведе вебінар щодо нових можливостей, які надаватиме учасникам з України програма «Єразмус+» протягом найближчих семи років.

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» відбуваються щорічно в багатьох містах України протягом чотирьох років в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Це серія публічних заходів, де експерти, роботодавці, викладачі вишів, учасники програм ЄС обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, можливості участі в освітніх та волонтерських програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та професійних можливостей. Цьогоріч вперше заходи проходять в режимі онлайн-трансляцій.

«День кар’єри ЄС» - ініціатива, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні та виконується фундацією «Відкрите суспільство» та громадською організацією «Молодіжна Альтернатива».

 

 

←  Попередня
03.11.2020
Глобальні зміни на ринку праці та освіти призводять до трансформації ролі університетів – вони стають майданчиками, де зустрічаються робітники та роботодавці.
Наступна  →
16.11.2020
23-24 листопада 2020 року в онлайн-форматі відбудеться ця важлива подія для учасників мереж ЄС. Підводимо підсумки цього року, будуємо плани на наступний.