27.02.2019   20:55
YEA

Як в Харкові Посли Європейської молоді та учасники міжнародних проектів розповідають про молодіжну мобільність у форматі живої бібліотеки

24 лютого близько 80 молодих людей Харкова спробували новий спосіб, як дізнаватися про можливості міжнародної мобільності.

Так, на 3 години простір культурного центру Харкова Гілель перетворився на місце приємного та неформального спілкування з людьми, які вже взяли участь в найрізноманітніших міжнародних програмах, проектах та обмінах. Подія мала Назву "Жива бібліотека: Міжнародна Мобільність"

Про формат живої бібліотеки

 Жива бібліотека працює за принципом схожим до звичайної бібліотеки. Кожен зацікавлений може прийти та "прочитати" цікаву для нього "живу книгу".

В Живій  Бібліотеці  “живими книгами”  виступають люди, а "читачами" — відвідувачі, відкриті до активного спілкування та готові подивитись на звичайні речі під іншим (новим) кутом.  Тут під  "читанням" мається на увазі -  спілкування. Кожен "читач" мав по півгодини часу на те, щоб послухати розповідь самостійно вибраних "живих  книг" та поставити питання.

Сесії читання з усіма запрошеними "живими книгами" відбуваються паралельно.

Важливим правилом  формату “жива бібліотека” є умова - читацьких сесій завжди менше ніж запрошених "живих книг". Така умовність мотивує "читачів" розставляти пріоритети та розуміти що зі всіма "живими книгами" вони не встигнуть поспілкуватись. Це вчить розуміти з ким та чому вони хочуть поспілкуватись, це дозволяє поглибити знання чи інтерес у важливій темі для читачів  або ж навпаки знайти в собі сміливість та бажання відкрити для себе цілковито нову "живу книгу", людину з якою у реальності б нізащо не насмілився поговорити. 

  Про що розмовляли з "живими книгами"

 Цього разу на заході налічувалось три читацькі сесії та одинадцять "живих книг":

 • EVS-волонтерка (довгоcтроковий EVS в Естонії).  Катя поділилась власним досвідом річного волонтерства в Естонії та враженнями від участі в програмі «Au Pair» в Норвегії, де прожила 2 роки.
 • Мандрівник і засновник тревел-медіа Тарас розповідав про ресурси для пошуку лоукост квитків та можливостей, бо сам вже відвідав 47 країн. Після чого заснував тревел- медіа «Честный Трип»  та ресурс по неформальній освіті - Неформальное «О»
 • Про усамітнену  та пригодницьку мандрівку Іспанією розповів Сергій, в ролі живої  книги "Пілігрим Ель Каміно де Сантьяго".
 • Світлана, в ролі  Нескандального ревізора неформальної освіти, розповіла про впровадження Маніфесту хорошого курсу в Харкові. Та про розвиток порталу в безперервне навчання СуХаРі й його роль для молоді Харкова.
 • Лоліта, як координатор молодіжних поїздок в Ізрайль, розповіла як безкоштовно потрапити в Ізраїль? та чому варто навчитись та подивитись в цій країні.
 • Учасник програми AIESEC Джеймс родом з Індонезії розповів про сталий розвиток та основні принципи Zero waste а також поділився враженнями від його участі в обмінному проекті. 
 • Віктор як книга "БУРні можливості та волонтерство" розповів про участь в проектах національної мобільності та міжнародної в рамках обміну Erasmus + в Іспанії. Віктор любить та насолоджується життям і звісно використовує цікаві для нього молодіжні можливості. На живій бібліотеці він розповів наскільки реально та комфортно людині з інвалідністю брати участь в різних тренінгах та проектах.

 Три живі книги були поєднані тематикою "Посол Європейської молоді"

 • Денис, Ірина та Ліза розповідали персональні історії участі в проекті  EU Neighbours  Young European Ambassadors, але кожен мав що додати персонального. Так, Денис концентрувався на поїздці в Брюссель за 91 грн., Ліза  розповіла про програми які кращі за  "Work & Travel" , а Ірина про можливості для молоді з фахом юриспруденція.

  Перерва Євроквіз та презентація Eurodesk

 В перервах між сесіями спілкування відвідувачі Живої бібліотеки:

 • зіграли в онлайн гру квіз, який створений за аналогом до Євровікторини. Переможець отримав жовту кепку з емблемою ЄС.
 • дізнались про платформу Eurodesk — молодіжна інформаційна мережа, офіційно визнана як організація підтримки Еrasmus+.
 • отримали інфоброшури з Eurodesk, EU Neighbours про ключові події в партнерстві Україна ЄС та гайдлайн "Як обрати навчальний курс?".
 • відпочивали, знайомились між собою за кавою/чаєм та печивом й ділились враженнями від прочитаних "живих книг" .

  Дискусія з Послами Європейської молоді

По закінченню 3-ї сесії відбулась підсумовуюча дискусія з Послами Європейської молоді Денисом, Лізою та Іриною. Модератором дискусії була я — Людмила Нікітіна — організаторка Живої бібліотеки й учасниця проекту Посли Європейської молоді в 2018 — 2019 роках.

Відвідувачі дізнались:

Проект «Young European Ambassadors» (Посли Європейської молоді) є частиною мережі Young European Neighbours' network, яка реалізується проектом Країн Східного партнерства ЄС.

Місія Послів Європейської молоді  комунікувати з молоддю Європейського Союзу та країн Східного Партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), обмінюватись досвідом, обговорювати питання, які стосуються молоді, ділитися передовим досвідом і працювати разом для кращого майбутнього.

Проект реалізується третій рік поспіль з 2016 року.  Понад 350 молодих людей з Країн ЄС та Східного партнерства уже є послами Європейської молоді.

Амбасадорами можуть стати  активні, заряджені ентузіазмом молоді люди віком 16-25 років, які  вільно спілкуються англійською мовою з країн Європейського Союзу й країн Східного партнерства. Окрім, основних умов кандидати на звання послів мають цікавитися питаннями й подіями в ЄС, а також партнерськими відносини між ЄС та своїми країнами.

Основні завдання, діяльність та виклики Послів Європейської молоді:

 • участь в онлайн і діалогових заходах проекту,
 • представництво молоді своїх країн як всередині країни, так і за її межами на зустрічах, посольських заходах, дискусіях, форумах та ін.
 • обмін досвідом, обговорення питань актуальних для молоді.
 • обмін найкращими практиками та співпраця разом заради кращого майбутнього своїх країн й регіону в цілому.

 Посли можуть реалізовувати цікаві для них проекти, прикладами цього є Моделювання Ради СЄ яке відбулося в грудні 2018 року чи День Навколишнього середовища у Львові з висадкою дерев проведений ще влітку.

 Слідкуйте за публікаціями та анонсами в соціальних мережах сторінок EU neighbours east та Human Library Kharkiv попереду багато цікавого.

 Довідково

Проект "Жива бібліотека" — реалізується в Харкові вже 3й рік й вчить молодь бути відкритими та толерантними.

Бажаючі поглибити знання у сфері відносин Україна ЄС беріть участь у Євровікторині. Євровікторина — це всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу з 5 тематичних напрямків. Відповідай на запитання та отримуй цінні призи.

Приєднатись до челенджу #10yearchallenge #EaP10  та згадати важливі події у відносинах Україна ЄС до Святкування 10-річчя Eastern Partnership! Може кожен.

Eurodesk - це міжнародна некомерційна асоціація, яка є одним із найповніших та найдоступніших джерел безкоштовної інформації для молоді про можливості міжнародної мобільності в навчанні.