У Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва заохочують вчити мови країн Євросоюзу

  Четвер, 25 Липня 2019 Ольшанська Олена Олексіївна Комунальний заклад "Запорізька обласна бібліотека для юнацтва" Запорізької обласної ради Запоріжжя Бібліотеки

24 липня 2019 р. у Комунальному закладі «Запорізька обласна бібліотека для юнацтва» Запорізької обласної ради відбулась інтерактивна лекція «Українська мова на лінгвістичній мапі Європи».

Учасниками заходу стали відвідувачі розмовного клубу української мови «КУМ», читачі бібліотеки та активна молодь. Допомагали гостям розібратися зі складними питаннями міжмовних зв’язків двоє професійних філологів: Олена Ольшанська (викладачка й координаторка волонтерського проекту «Безкоштовні курси української мови», бібліотекарка Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва) та Богдан Корнелюк (кандидат філологічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, викладач англійської мови).

На перший погляд здається, що між українською та англійською мовами немає нічого спільного. Насправді ж це не так. Хоча ці мови й належать до різних мовних груп (українська – до слов’янської, англійська – до германської), лінгвісти зараховують їх до однієї мовної сім’ї – індоєвропейської.

Отже, можна з упевненістю стверджувати, що англійська та українська мова мають спільне коріння. Саме з цього розпочали лекцію викладачі, чим неабияк заінтригували присутніх. Захід складався з двох частин: теоретичної та практичної. Після захоплюючої розповіді про історію розвитку української та англійської мов та загалом про взаємозв’язки між європейськими мовами настав час інтелектуальних забавок. Спершу учасники заходу з великим азартом добирали українські відповідники до слів іншомовного походження, потім згадували країну Євросоюзу та її державну мову за прапором. Поговорили й про літературну спадщину Європи – побачивши портрет митця, гравці мали назвати його ім’я та мову, якою він писав свої твори.

Під час виконання цих та інших завдань учасникам заходу стали у нагоді книжки «Відкрий для себе Європу», «Паспорт до Європейського Союзу» та інші, що наша бібліотека отримала в межах проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». Відкривати для себе нові країни та нові мови – надзвичайно цікаво й просто, особливо – якщо це можна зробити, не виходячи з бібліотеки.


Інші новини

© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.