Бібліотечний куточок "ЄС на книжковій полиці"

  Середа, 29 Квітня 2020 Ясьончик Оксана Захарівна Бібліотеки України м.Тернопіль Бібліотеки

Тернопільська міська бібліотека -філія №3 для дітей облаштовала куточок "ЄС на книжковій полиці"

День Європи День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.

Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі". Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії і Туреччині).

Вже тринадцять років поспіль в Україні і на Кіровоградщині зокрема, відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 "Про День Європи" у 3-тю суботу травня відзначається День Європи. Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

З нагоди святкування Дня Європи у бібліотеці облаштовано куточок "ЄС на книжковій полиці" за допомогою представництва ЄС в Україні.

Матеріали на оформлення куточка в бібліотеці надали Представництво Європейського Союзу в Україні та ГО «Молодіжна Альтернатива».Книги виставлені у куточку у простий та зручний спосіб подають юним читачам історію Європейського Союзу.


Інші новини

© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.