Євроклуб «HistoryEU»: подорож у серце Поділля — Хотин, Кам’янець-Подільський, Бакота

Неділя, 02 Листопада 2025 Людмила Радченко HistoryEU Київ Євроклуби Євроклуби
Осінніми вихідними учасники Євроклубу “History EU” вирушили у пізнавальну мандрівку Поділлям.

Маршрут подорожі охопив три перлини української історії — Хотин, Кам’янець-Подільський і Бакоту. Це не просто туристичні локації — це сторінки спільної європейської історії, адже саме на цих землях протягом століть перетиналися культури та цивілізації, що формували європейську ідентичність України.

У Хотинській фортеці, одному з наймогутніших укріплень Європи, учасники мали змогу відчути дух середньовіччя, дізнатися про роль міста у Хотинській битві та про його стратегічне значення для безпеки тодішніх європейських держав. Тут, на перетині торговельних і військових шляхів, вирішувалася доля цілої Центрально-Східної Європи.

У Кам’янці-Подільському учасники Євроклубу HistoryEU дослідили, як архітектура, культура та релігія поєднали у собі спадщину різних народів — українців, поляків, вірмен, литовців, турків. Саме такі міста є живим прикладом європейського мультикультурного співіснування, яке сьогодні лежить в основі цінностей Європейського Союзу — поваги до історії, діалогу культур та збереження спільної спадщини.

Останнім пунктом мандрівки стала Бакота — мальовниче “українське Провансальє”, де під водами Дністра спочиває давнє поселення. Тут панує тиша, що нагадує: природа, історія й людина мають жити в гармонії — принцип, який поділяють і підтримують усі країни ЄС у своїй екологічній політиці.

«Євроклуб “History EU” — це не лише про знання історії, а й про розуміння того, що Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Такі подорожі допомагають нам побачити спільні корені, цінності та прагнення до єдності», — поділилися враженнями учасники клубу.

Подорож Поділлям стала для студентів нагодою поєднати навчання, історію та європейську інтеграцію. Адже саме в таких експедиціях народжується усвідомлення того, що європейська Україна — це не майбутнє, а наша історія, яка живе поруч із нами.

Усі новини євроклубу "HistoryEU"
Неділя, 16 Листопада 2025
7 листопада 2025 року учасники Євроклубу HistoryEU, студентки 1 курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Анастасія Йосипенко та Ірина Божко мали змогу долучитися до інтерактивного офлайн-заходу для активної молоді та студентів «EU Fact Check: правда чи фейк?» від Представництва Європейського Союзу
Субота, 31 Травня 2025
У межах проєкту «Дипломатичний фронт», що реалізується на базі Ужгородського національного університету, учасники Євроклубу "HistoryEU" НУБіП України отримали цінну можливість долучитися до фахового обговорення актуальних питань сучасної української дипломатії.
П'ятниця, 23 Травня 2025
13 травня я, Бачинська Христина, мала унікальну нагоду відвідати святкування Дня Європи в самому серці України - Києві. Це був надзвичайно емоційний і натхненний день, який я не забуду ніколи.
П'ятниця, 23 Травня 2025
13 квітня в Українському домі відбулося урочисте відзначення Дня Європи. На цей захід були запрошені дипломати Європи, а також переможці та учасники Конкурсу есе на тему "Моє бачення європейської України".

Більше новин Мереж ЄС
Понеділок, 10 Листопада 2025 Вальчук Вікторія Валеріївна Step to the World Харків Євроклуби Євроклуби
Учні 8-х класів провели онлайн-захід для п’ятикласників, щоб навчити їх розпізнавати фейки, перевіряти інформацію та мислити критично. Завершився захід стартом флешмобу “Я – медіаграмотний!” ????
П'ятниця, 26 Вересня 2025 Тетяна Лепеха Сузір'я село Леляки Баришівського району Євроклуби Євроклуби
Євроклуб "Сузір'я" Семенівської гімназії відзначає цей день.
Середа, 24 Вересня 2025 Штих Оксана Іванівна Євроклуб EuroMix Харків Євроклуби Євроклуби
19 вересня, з нагоди Міжнародного дня миру, євроклубівці зібралися за віртуальним Круглим столом «Цінність миру в умовах війни».
Захід відбувся в рамках проєкту EuroFocus за підтримки Представництва ЄС в Україні.
Організаторами зустрічі виступив євроклуб «Єврохаб» (ЗЗСО 138, м. Київ).