У Чернівцях для школярів проводили тренінги про ЄС

  Субота, 05 Травня 2018 Тарнавський Омелян Романович Євроклуб імені Жана Моне Чернівці Євроклуби

Євроклуб ім. Жана Моне ЧНУ ім. Юрія Федьковича в рамках проекту "Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні" проводив тренінги про ЄС для старшокласників

У квітні 2018 року Представництво ЄС в Україні оголосило підсумки конкурсу освітніх проектів серед євроклубів, що діють при всіх навчальних закладах України.

На конкурс надійшло 59 ідей, проте, як зазначають організатори, усі ідеї проектів були цікавими та конкурентними, але за правилами конкурсу переможцями могло бути лише 10 найкращих.

В десятку найкращих потрапила пропозиція нашого Євроклубу ім. Жана Моне під керівництвом аспіранта Омеляна Тарнавського. Метою поданого проекту було формування і підвищення рівня знань молодого покоління Чернівців про ідею Об’єднаної Європи, Європейський Союз та євроінтеграцію України в тренінговому форматі.

Впродовж 2-4 травня 2018 року за всебічної підтримки Представництва ЄС в Україні, сприяння Інформаційного центру ЄС при ЧНУ імені Юрія Федьковича та в партнерстві з Благодійною організацією «Благодійний фонд «ПроОсвіта» Євроклуб ім. Жана Моне кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича реалізовував проект «EU For You» для учнів старших класів шкіл м. Чернівці.

Тренінгові інтенсиви відбувалися на базі Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Юрія Федьковича. До заходів були залучені близько 80-ти учасників зі шкіл і коледжів м. Чернівці. Кожен з них отримав сертифікат, що засвідчує участь в тренінгу, а найбільш активні були заохочені сувенірною продукцією від Представництва ЄС в Україні. «Цей проект є логічним продовженням реалізованої у листопаді 2017 року Єврошколи, яку підтримало Управління молоді та спорту Чернівецької ОДА. Тільки у даному випадку ми отримали підтримку вже від Представництва ЄС в Україні.

Проект актуальний тим, що оскільки ми рухаємося до ЄС, то повинні знати хоча б елементарне про нього: з чого він починався, як сформувався, та яке місце нині посідає в міжнародній системі. Я переконаний, що такі знання є обов’язковими для сучасного громадянина, а тим більше для підростаючого покоління, яке буде формувати нову державу, нові цінності і новий світогляд», - резюмує тренер Омелян Тарнавський, голова Євроклубу ім. Жана Моне. «Дітям цікаво вивчати складні поняття в тренінговому форматі, тому що він передбачає не те що активність, а гіперактивність учасників. Тому всі зрештою залишилися задоволеними та ще й із новими знаннями. Заради цього ми готові надалі старатися», - зазначає Лариса Ворнік, координатор Інформаційного центру ЄС при ЧНУ імені Юрія Федьковича.


Інші новини

© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.