Новини

У ОНЕУ пройшов вдруге «День кар'єри ЄС»

  четвер, 25 квітня 2019 30

25-го квітня 2019 року в Одеському національному економічному університеті проведено «День кар'єри ЄС», організований Представництвом ЄС в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних організацій ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація "Відкрите суспільство”».

День кар'єри ЄС - це захід, у ході якого обговорюються кар'єрні можливості для молоді в країнах Європи. Протягом дня компанії займалися пошуком фахівців, а молоді люди записувалися на стажування або співбесіду. У заході брали участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських міжнародних компаній.

     Цікавим було те, що на заході працювала панельна дискусія, на якій обговорювали ряд гострих питань щодо   найактуальніших  професій  майбутнього, про правильний підхід та правила при проходженні співбесід,  а також можливості працевлаштування в Одеському регіоні. 

Спікерами панельної дискусії виступили:

  • Юрій Маслов – д.е.н., проф., Голова Асоціації місцевого самоврядування «Стратегія ЄС у Дунайському регіоні», депутат Одеської обласної ради.
  • Валерій Никифоренко – д.е.н., професор, завідувач кафедри управління персоналом  і економіки праці Одеського національного економічного університету.
  • Владимир Червяков – експерт в Executive Agency for Small & Medium-sized Enterprises (EASME).
  • Світлана Маковеєнко – начальник відділу рекрутингу  Одеського Міського Центру Зайнятості.
  • Олександр Мансарлійський – заступник директора  компанії «Сільпо», Катерина Крошка –  HR-менеджер.
  • Андрій Нечаєв – керівник напрямку по роботі з клієнтами, учасник проекту  NetWork, магістр кафедри управління персоналом та економіки праці Одеського національного економічного університету.

Як зазначила проректор ОНЕУ Тетяна Кублікова, багато студентів починають працювати за фахом вже з третього курсу, адже перед випуском, необхідно набрати практичні знання, без яких досить важко влаштуватися на роботу. Роботодавець не хоче брати студентів без досвіду роботи, але в такому випадку учням ніде його дістати. Сьогоднішній захід необхідно для того, щоб вийти з цього порочного кола, - зазначила пані Тетяна.     

Захід привернув увагу не тільки учнів ОНЕУ, а й студентів інших одеських вузів: їм цікаво було познайомитися з пропозиціями європейського ринку праці і вимогами закордонних роботодавців. Організатори підкреслили, що багато студентів все ще не визначилися зі своїм майбутнім, але одного разу вони закінчать університет і зроблять великий крок до дорослого життя і фінансової самостійності. Саме такі ярмарки вакансій покликані зробити все можливе, щоб допомогти молоді рухатися в правильному напрямку.

Після панельної дискусії для студентів запропонували вікторину на знання та володіння інформацією про Європейський Союз, його діяльність, політику та економіку країн-членів ЄС із наданням призів від Представництва ЄС в Україні.

      У другій частині дня було проведено три тренінги із залученням провідних фахівців та підприємців  у сфері працевлаштування та створення власного бізнесу, а саме:

  1. «Пошук успішної роботи;
  2. «Мотиваційна лекція по створенню стартапів»;
  3. «Успішна кар’єра в бізнесі». Анкета «Чи здатні Ви до бізнесу?»;

Захід привернув увагу не тільки студентів ОНЕУ, а й студентів інших вишів м. Одеса. Для них цікавим було ознайомлення з пропозиціями європейського ринку праці і вимогами  вітчизняних і закордонних роботодавців. 

Інші новини
  25.04.2019 113
25 квітня з ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся освітньо-профорієнтаційний захід «День кар’єри ЄС», що проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні».
  23.04.2019 71
23 квітня у Донецькому юридичному інституті криворізька молодь обирала майбутню професію. Захід, організований Представництвом Європейського Союзу в Україні, орієнтований на те, щоб розповісти не тільки про можливості, які надає ЄС, але й про актуальні професії криворізького регіону.
  22.04.2019 411
З 8 по 18 квітня було проведено конкурс для керівників євроклубів та вчителів загальноосвітніх шкіл.
© 2015—2022 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.