Новини

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»

  четвер, 16 травня 2019 61

16 травня 2019 р. у м. Суми пройшов «День кар’єри ЄС», спрямований на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі.

Організатор заходу – Інформаційний центр ЄС у м.Суми, в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується Громадською організацією «Фундація «Відкрите суспільство».

Захід відбувся у партнерстві з відділом у справах молоді та спорту Сумської міської радиСумським державним університетом та ГО «Центр Євроініціатив».

З вітальним словом до учасників звернуся Василь Карпуша, перший проректор СумДУ, наголосивши на важливості проведення Днів Кар’єри ЄС, оскільки такі заходи дають молодим людям відповіді на питання щодо правильного вибору подальшої освіти та працевлаштування.

 

02

Керівник Інформаційного центру ЄС у м.Суми, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ Юрій Петрушенко у своєму зверненні до учасників згадав історію створення центру у 2011 році та його інформаційно-просвітницьку діяльність спрямовану на поширення інформації про Європейський Союз та його політику, про проекти та програми ЄС спрямовані на інформаційну підтримку молоді віком від 16 до 30 років.

05

Розпочався захід цікавою панельною дискусією на тему: «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?», під час якої молодь дискутувала з гостями та експертами на такі питання:

  • Як сучасні університети можуть задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах і сформувати українську професійну спільноту;
  • Світові тренди в питаннях професійних компетенцій. Сучасні тенденції щодо знань та навичок, які потребує ринок праці;
  • Роль і можливості мереж ЄС у створенні молодіжного нетворкінгу, інформуванні молоді про освітні та професійні можливості;
  • Ситуація на ринку праці Сумської області, можливі вакансії та пропозиції роботи.

017

У просторому холі Конгрес-центру СумДУ були представлені презентаційні стенди партнерів заходу – де понад 400 учасників заходу, переважно студенти та старшокласники, мали можливість отримати консультації, пройти співбесіди з менеджерами по роботі з персоналом українських та міжнародних компаній (таких як Компанія “Columbia Shipmanagement Ukraine”, “MindK”, “Brocoders”, “Netcracker”, АТ “ОЩАДБАНК”, ТОВ “Центр Міжнародних Програм”, ТОВ “Сумська нерухомість”, ГО “Центр Євроініціатив”, Сумський міський центр зайнятості та багато інших), дізнатися про можливості для навчання та професійного зростання від провайдерів освітніх послуг – представників Європейських програм для молоді, громадських організацій та влади.

010

Ведучим заходу був директор Конгрес-центру СумДУ, координатор освітніх програм Інформаційного центру ЄС Сергій Хвостов.

012

Для учасників “Дня Кар’єри ЄС” було паралельно проведено чотири тематичні тренінги:

• «Як отримати стипендію на навчання за програмами Еразмус+. Кроки подачі успішної заявки: резюме та мотиваційний лист». Тренер – Наталія Маринич, група міжнародної академічної мобільності відділу міжнародних зв’язків СумДУ.
• «Волонтерство як шлях до успішної кар’єри». Тренер – Лариса Кондратенко, координатор Асоціації євроклубів Сумщини ГО «Центр Євроініціатив»;
• «Наше майбутнє в світі «VUCA» (VUCA – нестабільність / невизначеність / складність / неоднозначність). Тренер – Володимир Лободін, директор ТРЦ «Мануфактура»; 
• «Експрес-курси європейських мов за годину (німецька, нідерландська, болгарська)». Тренери – іноземні волонетери San-Eou Lan та Benjamin Looijen від ГО «Центр Євроініціатив».

sdr

В рамках даного заходу кафедра міжнародних економічних відносин СумДУ провела для 14 команд євроклубів сумських шкіл пізнавальний захід «Що? Де? Коли?» на тематику європейської інтеграції та кар’єри в ЄС.

021

Перемогу святкувала команда 10-ї школи м.Суми, 2 місце – 21 школа, 3 місце – 17 школа. Команди-переможці отримали призи, надані Сумською міською радою.

013

«День Кар’єри ЄС» викликав інтерес серед молоді м. Суми, сприяв формуванню активної громадської позиції та навичок у сфері кар’єрного зростання. Учасники заходу отримали цікавий практичний досвід, можливість поспілкуватися, обмінятися думками, знайти шляхи вирішення проблем з питань подальшої освіти та працевлаштування.

011

Спробуй себе у всеукраїнській вікторині Євроквіз на тему Європи та Євросоюзу: https://euroquiz.org.ua/

Інші новини
  13.05.2019 3101
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають в День Європи. Європейський Союз, перш за все, означає об'єднання з іншими країнами. Україна поділяє історію та цінності з державами-членами ЄС, але чи багато ми знаємо про країни ЄС? До дня Європи ми підготували для вас найцікавіші на наш погляд факти про країни ЄС.
  25.04.2019 30
25-го квітня 2019 року в Одеському національному економічному університеті проведено «День кар'єри ЄС», організований Представництвом ЄС в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних організацій ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація "Відкрите суспільство”».
  25.04.2019 113
25 квітня з ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні відбувся освітньо-профорієнтаційний захід «День кар’єри ЄС», що проводився в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних Мереж ЄС в Україні».
© 2015—2021 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.