Новини

День кар’єри ЄС у місті Хмельницький

  п'ятниця, 17 травня 2019 17

День кар’єри ЄС у м. Хмельницькому відбувся 17 травня 2019 року з 10.00 до 15.30 на базі Хмельницького університету управління та права ((вул. Проскурівська, 57, юридичний факультет ХУУП, 201 аудиторія).

Важливо відзначити, що захід був спрямований на молоді різного віку – від школярів до учнів, що дало змогу розкрити максимальні можливості, що надає ЄС для саморозвитку, удосконалення, навчання. 

Із вступним словом виступили ректор ХУУП Омельчук Олег та Координатор Інформаційного центру ЄС Черняк Олена, а також представник Представництва ЄС в Україні.

Окремим напрямком роботи в межах заходу стало нагородження переможців Конкурсу творчих робіт есе «Дотримання прав людини в Україні в контексті вступу України до ЄС». Серед співорганізаторів заходу був Інформаційний центр ЄС у Хмельницькому. Переможцями стали 5 учнів з Хмельницької області. Основна тематика наукових досліджень, що на сьогодні цікавить молодь – дотримання прав ЛГБТ спільнот, людей з інвалідністю та виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини.

Під час заходу було проведено Панельну дискусію «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?» за участі представників Хмельницького обласного центру зайнятості, Хмельницької міської радо, закладів вищої освіти міста, за участі Олег Омельчука, Сергія Черешні, Роксолани Іванової, Олени Черняк.

Основними напрямками роботи панельної дискусії стали питання:

  1. Як сучасні університети можуть задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах та  формувати українську професійну спільноту;
  2. Ситуація на ринку праці Хмельниччини: можливі вакансії та пропозиції роботи»
  3. Основні  світові/європейські тренди в питаннях професійних компетенцій, сучасні тенденції щодо знань та навичок, які потребує ринок праці
  4. Співпраця з органами державної влади та місцевого самоврядування при реалізації проектів: досвід та перспективи.

Усі учасники мали можливість безкоштовно долучитися до заходів для розвитку навиків, важливих для професіонального зростання:

Презентація можливостей для учнів за європейськими програмами обміну. Тренер: Ярмолюк Анжела, консультант Хмельницького Центру Європейської інформації на базі Хмельницької обласної універсальної бібліотеки;

Тренінг «StartUp: від ідеї до власного бізнесу. Основні питання та проблеми стартаперів в регіоні». Тренер: Артур Кокаревич, виконавчий директор “Хмельницького енергетичного кластеру”, менеджер проектів Агенції сталого розвитку “АСТАР”

Тренінг «Резюме по-європейськи: europass та мотиваційний лист». Тренер: Роксаолана Іванова, випускниця EU Study Days, Голова регіонального відділення Асоціації правників України, Керівник проекту Institute of social negotiators за підтримки МВФ

Тренінг «Написання проектних заявок у співпраці з міськими органами». Тренер: Владислав Гребенюк, Директор КУ “Молодіжний Центр”.
Тренінг «Вища освіта в Україні та закордоном: як обрати? Які перспективи? Правильний підбір навчального закладу закордоном». Тренер: Дубіневич Володимир, викладач ГО “Українсько-Польський Центр Поділля”.

Загальна кількість партнерів - 34, в тому числі представники мереж ЄС, комерційних компаній, фірм, неурядових організацій, закладів вищої освіти та загальноосвітніх навчальних закладів.

Серед комерційних компаній були представники сфери торгівлі, ІТ, що виявили бажання по пошуку молоді для стажування, навчання та працевлаштування.

Хмельниччина є однією з активних областей в контексті виїзду на навчання та працевлаштування за кордон. День кар’єри ЄС зумів продемонструвати студентам, учням та компаніям, що можливості ЄС варто використовувати не тільки для виїзди в інші країни, але для набуття тих додаткових навиків та можливостей, що цінуються роботодавцями області, зокрема, це стосується виробництва та експорту продукції.

Декілька компаній провели попередню співбесіду з 9 претендентами на вакантні позиції і запросили їх на наступний етап співбесід.

Хмельницький університет управління та права, Національна академія державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна», Хмельницький інститут імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї  України ПрАТ “ВНЗ “Міжрегіональна Академія управління персоналом”, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Хмельницький національний університет, Хмельницькагуманітарно-педагогічна академія), а також школярі із 9 навчальних загальноосвітніх закладів міста.

 

 

Інші новини
  16.05.2019 61
16 травня 2019 р. у м. Суми пройшов «День кар’єри ЄС», спрямований на ознайомлення молоді зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями для молоді в європейському просторі.
  13.05.2019 3101
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають в День Європи. Європейський Союз, перш за все, означає об'єднання з іншими країнами. Україна поділяє історію та цінності з державами-членами ЄС, але чи багато ми знаємо про країни ЄС? До дня Європи ми підготували для вас найцікавіші на наш погляд факти про країни ЄС.
  25.04.2019 30
25-го квітня 2019 року в Одеському національному економічному університеті проведено «День кар'єри ЄС», організований Представництвом ЄС в Україні в рамках проекту «Інформаційна підтримка молодіжних організацій ЄС в Україні». Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація "Відкрите суспільство”».
© 2015—2021 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.