Новини

У Бердянську не вистачає спеціалістів туристичної галузі, медиків, правників – «День кар’єри ЄС»

  середа, 24 червня 2020 57

Місто Бердянськ має розвинену промисловість та туристичну галузь, але відчуває нестачу фахівців, адже серед студентів місцевих вишів лише 1% випускників туристичної та готельно-ресторанної справи, 7% правників і 9% медиків. Про це заявила заступниця міського голови Бердянська Юлія Дойнова під час «Дня кар’єри ЄС» онлайн, що проходить 24-25 червня. У місті вперше відбувається такий захід («Дні кар’єри ЄС» щорічно проводяться за підтримки Представництва ЄС в Україні у 15 містах нашої країни).

За словами Ю. Дойнової, серед усіх 10 тисяч студентів міста найбільше, тобто 46%, вчаться на освітян, 13% - на економістів, фінансистів та менеджерів. Заступниця мера уточнила, що 1% випускників у галузі туризму – це дуже мала кількість фахівців як для курортного міста. Не задовольняють потреби цієї галузі і випускники з медичних спеціальностей. Окрім того до Бердянська часто переїздять на постійне проживання люди пенсійного віку, загалом у місті налічується понад 40 тисяч осіб старшого віку, і для забезпечення їх потреб необхідні соціальні працівники, психологи. Існує необхідність у архітекторах та ландшафтних дизайнерах. Середня зарплата у Бердянську складає близько 9 тисяч гривень. На сьогодні, за словами заступниці міського голови, розробляється програма за фінансової підтримки Європейського Союзу, яка покликана забезпечувати житлом молодих спеціалістів затребуваних спеціальностей.

У свою чергу менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков відзначив, що ЄС надає українській молоді унікальні можливості долучитися до європейських освітніх програм, програм професійного розвитку, які передбачають навчання протягом життя. «Жодна інша країна чи міжнародна спільнота не надає таких широких можливостей для країн-партнерів, більше того, продовжена масштабна програма Еразмус+ і найближчим часом ми організовуємо ознайомчу зустріч з українськими студентами, відібраними до проєктів програми у вишах ЄС», - наголосив менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні».

Фінансовий директор компанії «ФЕРМА 3Д» Юлія Гакова звернула увагу на необхідність змінювати освітні програми вишів, зокрема, щодо підготовки інженерів, ІТ-спеціалістів: «Ми є високотехнологічним стартапом, працюємо на освітних ринках України та ЄС і можемо констатувати, що  випускникам вітчизняних вишів не вистачає знань, вміння працювати у  необхідних програмах. Ми очікуємо, що виші почнуть навчати творчому підходу до вирішення завдань, надаватимуть мотивацію для розвитку студентів».

Голова правління фонду «Професійний розвиток Харкова» Ірина Фоменко зазначила, що організація має досвід роботи з сучасними моделями професійної орієнтації молоді та підлітків: «Проєкт профорієнтації для молоді – це не та стара шкільна система конкурсів малюнків у школах, натомість наші підходи дозволяють старшокласнику визначитись з власними пріоритетами та зорієнтуватися у потребах ринку праці. Ті ідеї, які подають до наших проєктів 14-20-річні підлітки ми, дорослі, ніколи не могли би придумати, вони інакше мислять, бачать інші проблеми і важливо їм допомогти визначитись зі сферою інтересів».   

Експерт TeamEurope (Запоріжжя) Максим Лєпський наголосив, що протягом найближчих років система освіти буде кардинально змінюватися, адже зараз структура економіки не відповідає структурі освіти – у вишах збільшується набір на популярні спеціальності, а непопулярні, навіть потрібні ринку, згортаються. Ця українська тенденція суперечить європейським реаліям.

Проректор з науково-педагогічної роботи Бердянського державного педагогічного університету Вікторія Ліпич підкреслила, що виш моніторить ринок праці, враховує вимоги роботодавців, які висловлюють свої пропозиції до навчальних планів. Педуніверситет має стратегію на інтеграцію до європейського освітнього простору, використовує можливості академічної мобільності, бере участь у масштабних проектах, в тому числі Еразмус+, «Горизонт-2020» та ін. Студенти Бердянського державного педагогічного університету проходять стажування у вишах Німеччини, Польщі, Болгарії тощо.

Доцент Бердянського державного педагогічного університету Дмитро Каменський зазначив, що заклад намагається поєднати три компоненти: навчання, майстер-класи від практиків, роботодавців та лекції фахівців з ЄС та США. «Необхідно більше використовувати можливості мобільної освіти, навчання наших студентів в ЄС, це дозволяє їм отримувати універсальні знання», - переконаний Д.Каменський.

Як резюмувала ректор Бердянського університету менеджменту і бізнесу Лідія Антошкіна, потрібно створювати умови для полегшення вступу до українських вишів, вона також звернула увагу на проблеми щодо ЗНО та підкреслила необхідність включати до навчальних програм спеціальності, затребувані на ринку праці.

Відео панельної дискусії:

//www.youtube.com/watch?v=gfbQRSj1PjE

 

Довідка: «Дні кар’єри ЄС» проходять щорічно в багатьох містах України протягом чотирьох років в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Це серія публічних заходів, де експерти, роботодавці, викладачі вишів, учасники програм ЄС обговорюють впровадження стандартів і практик Євросоюзу в Україні, можливості участі в освітніх та волонтерських програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та професійних можливостей. Цьогоріч вперше заходи проходять в режимі онлайн-трансляцій: вже проведено шість таких івентів.

 

Під час заходу відбулися тренінги.

Зокрема, тренінг "Як обрати роботу своєї мрії?" можна передивитись за посиланням:

 

//www.youtube.com/watch?v=Zk7hji57pRk

 

  

Інші новини
  22.06.2020 73
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентів, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та молодь взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в Бердянську 24-25 червня 2020 року. Співорганізаторами події є ГО «Пролісок-Бердянськ», Бердянський державний педагогічний університет та Бердянський університет менеджменту і бізнесу.
  04.06.2020 133
Представництво ЄС в Україні визначило 24 проєкти-переможці конкурсу серед українських євроклубів. Цього року переможцями стали як представники невеликих сіл так і обласних центрів. Євроклуби отримають консультаційну та фінансову підтримку на реалізацію своїх ідей
  01.06.2020 88
Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують набір учасників на онлайн модулі EU Study Days in Ukraine, які відбудуться у травні-червні 2020-го року:
© 2015—2023 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.