СПІЛЬНЕ СТІЙКЕ МАЙБУТНЄ: ЕКОНОМІКА МОРСЬКОГО КЛАСТЕРУ УКРАЇНИ

вівторок, 25 травня 2021
28 травня у Миколаєві відбудеться круглий стіл «Спільне стійке майбутнє: економіка морського кластеру України». Захід організовано командою Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках Європейських морських днів-2021.

Метою круглого столу є об’єднання та консолідація зусиль та спільних дій ключових гравців ринку, центральних та місцевих органів влади для підтримки розвитку морської галузі України, а також - активізація діяльності України в Європейській морській спільноті. Завдання круглого столу - підняти питання розвитку морської галузі та її значення у розвитку стійкої економіки, підтримати стратегічний сектор регіонального економічного розвитку, об'єднати та консолідувати зусилля та спільні дії учасників регіональної спільноти морської галузі.

Учасники обговорять ключові тенденції ринку, політику та кращі практики Європейського Союзу, пов’язані зі стійким розвитком кластерів.

Планується визначити основні пріоритети та заходи  подальшого розвитку галузі як на національному, так і на міжнародному рівнях, а також обговорити питання співпраці, інтеграцію в глобальні ланцюги доданої вартості та стійкі інновації як її основні передумови. Учасники обговорять перспективи кластерної діяльності, економічні драйвери морського кластера, технологічні та наукові результати, перспективи розробки нових технологій для промисловості, залучення великих технологічних компаній та підключення місцевих компаній до систем цінностей європейської морської спільноти.

Лінк на трансляцію: https://cutt.ly/LneyKlf

 

У рамках зустрічі планується кілька напрямів обговорення:

  1. Міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства та розвитку морської галузі.
  2. Роль Морського кластеру України у функціонуванні та розвитку морської галузі загалом.
  3. EU Blue Economy Report 2021: впровадження інновацій в морській галузі.
  4. Навички та освіта: кращі практики освітньої та промислової політики ЄС. Ефективні практики підвищення якості підготовки молодих кадрів для забезпечення нормального функціонування галузі.
  5. Стратегія розбудови морської галузі в Україні.

Учасники зустрічі: керівники та менеджери компаній, що працюють у сфері суднобудування, судноремонту, проєктування, обслуговування яхт і малих суден, торгівлі, фрахту суден, у сфері прибережного обслуговування, послуг марин, яхтових стоянок, крюїнгу, прокату, а також представники центральних та місцевих органів влади з залученням представників європейської морської спільноти.

 

 

ПРОГРАМА                                                                                                      

13:00 – 13:30

Вітальна кава. Нетворкінг

СЕКЦІЯ 1

13:30 – 13:40

Відкриття круглого столу

Артем Ващиленко  І  Координатор Team Europe Mykolaiv

Віталій Кім  І  Голова Миколаївської ОДА

Олександр Сєнкевич  І  Миколаївський міський голова

13:40 – 14:00

Пріоритети розвитку блакитної економіки ЄС

Денис Черніков І менеджер проєкту "Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні"

14:00 – 14:10

New normality of European Maritime Community

Sotiris A Bouzeas I GREEK CHALLENGE CEO

14:10  - 14:20

Морський Кластер України. Роль у функціонуванні та розвитку морської галузі України. Стратегія та пріоритетні проєкти розвитку

Олена Жукова І Виконавчий директор МКУ

14:20 – 14:30

Integration 4.0. Clustercollaboration

Олександр Юрчак  І  ген. директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України" (АППАУ), координатор національного руху 4.0

14:40 – 15:00

Питання розвитку цифрової інфраструктури промислових підприємств

Ігор Лисицький, начальник Управління розвитку цифрової інфраструктури на підприємствах Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України

СЕКЦІЯ 2

15:00 – 15:10

Кращі практики освітньої та промислової політики ЄС

Юрій Жуков  І  д.т.н., професор, завідувач кафедри Морського приладобудування НУК ім. адм. Макарова, директор інституту Новітньої корабельної інженерії (НКІ). Голова НР ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв»

15:10 – 15:20

Програми ЄС з розвитку цифрової економіки регіону


Володимир Євсєєв І експерт Team Europe Mykolaiv, директор
Регіонального інноваційного кластеру RInno-Hub

15:20 – 15:30

Перспективи та інструменти кооперації українського суднобудування зі світовою суднобудівний спільнотою

Ольга Зєркалова І керівник департаменту стратегічного розвитку ПП РІА "Медіа Компас"

15:30 – 15:40

Обмін позиціями та експертними думками на тему: «Бачення розвитку морської галузі. Міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства»

15:40 – 15:45

Підсумки круглого столу

16:00 – 18:00

Засідання загальних зборів Морського Кластеру України (МКУ)

СЕКЦІЯ 3

 

Заключна кава

←  Попередня
21.05.2021
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь, представників громадських організацій, бізнесу, державних службовців та активних молодих громадян взяти участь в онлайн-заході «День кар’єри ЄС», що відбудеться в м. Кривий Ріг 26 травня. Співорганізаторами події є: Криворізький національний університет, ГО «Криворізька фундація майбутнього», МЕТІНВЕСТ, ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», Виконавчий комітет Криворізької міської ради.
Наступна  →
15.06.2021
Команда Team Europe Кропивницький за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні запрошує представників громадських організацій, бізнесу та активних громадян взяти участь у заході «Соціальне підприємництво: Кропивницький вимір і європейський досвід», що відбудеться у м. Кропивницький 16 червня 2021 року.