Цьогоріч 36 українців виграли гранти Еразмус+ на навчання в магістратурі кращих університетів Європи, загалом переможцями конкурсу стали 2756 студентів зі 167 країн.
З вітальними словами до учасників звернулися радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова та керівниця сектору Представництва ЄС в Україні Віра Рибак. Вони привітали переможців стипендіальних програм із перемогою у конкурсах на отримання стипендій для навчання у престижних університетах Європи, висловили побажання успіхів і впевненості, що здобуті знання будуть застосовані для здійснення реформ та якісних змін в Україні на шляху європейської інтеграції.
Звертаючись до стипендіатів В.Давидова зазначила: «Ми проводимо ці зустрічі останні 10-15 років, щоб познайомити вас з країнами ЄС, умовами навчання і перебування, обмінятися думками, при цьому також ми хотіли би підтримувати з вами зв'язок, хотіли би, щоб ви спілкувались між собою, поширювали інформацію про програму». Радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні підкреслила, що учасники програми після повернення до України матимуть можливість працювати разом у спільних проєктах і певних ініціативах ЄС.
Також стипендіати Еразмус Мундус поспілкувалися із представниками посольств Франції та Великобританії, отримали практичні поради від випускників програми щодо життя та навчання в країнах ЄС. Зокрема, випускники Еразмус Мундус та представники Erasmus Student Network розповіли про власний досвід життя та навчання закордоном, а саме про умови проживання, відкриття банківського рахунку, медичне страхування, написання курсових робіт, вивчення національних мов, розваги та подорожі, стажування та роботу після закінчення навчання.
Менеджер НЕО в Україні Катерина Жданова ознайомила європейських стипендіатів з можливостями, які відкриваються під час навчання та після його завершення у рамках програм ЄС Еразмус+, а також з іншими можливостями фінансування академічної, міжуніверситетської та наукової діяльності.
Студентам, які навчатимуться закордоном, важливо дізнатися більше і про міжкультурні аспекти тому учасники зустрічі долучилися до короткого воркшопу на тему міжкультурних комунікацій, культурних особливостей різних націй, європейського менталітету та культурного шоку.
Довідка: Еразмус+ є програмою Європейського Союзу. Спільні магістерські програми Еразмус Мундус – це магістерські програми, розроблені у партнерстві університетів мінімум з двох країн Європи, які надають гранти кандидатам з усього світу та покривають витрати на навчання, трансфери, візу, страхування, щомісячну стипендію в 1 000 євро тощо. Окрім основних освітніх програм студенти отримують можливість відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, традиції та культуру разом з одногрупниками з усього світу.