Євроклуби об'єднали тисячі українських дітей у заходах до Дня Європи

середа, 25 травня 2022
Цьогоріч День Європи в Україні – особливий. Тисячі українців долучились до відзначення цього Дня, незважаючи на воєнний час. Ми вирішили розповісти про справжній калейдоскоп заходів, який провели євроклубівці по всій Україні за підтримки Представництва ЄС в Україні.
ГО "Євроклуб" Euroclub Zhytomyr на чолі з Координаторкою Elena Dikova-Favorskaya організували з партнерськими Євроклубами десятки нових інноваційних заходів до Дня Європи. Надійними партнерами виступили Євроклуб "Імпульс" Слободороманівський Ліцей, Євроклуби Новороманівки, Червоненський ліцей, Бердичівського НВК 4, Одеська гімназія 4, Балтської школи, Новоград-Волинський медичний коледж, Об‘єднання «Євроклуби Андрушівщини», Євроклуб "Ровесник" Житомирського ліцею № 25 та інші. Серед знакових заходів - відкритий інтерактивний онлайн-урок "Європейський Союз для України під час війни", до якого відбулось понад 100 групових і індивідуальних підключень! Євроклубівці разом брали участь у відео-марафоні "Європа-відома/невідома", тематичній дискусії та вікторині " Привіт, Європо!", тренінгах про європейські цінності, дискусії про місії громадянина Європейської держави, відкритому уроці "Європейський Союз та євроінтеграція", конкурсі відеороликів учнів, які тимчасово залишили Україну. Завершила декаду заходів до Дня Європи Конференція "Молодь у європейському вимірі". Змістовні, емоційно насичені виступи спікерів, їх бачення європейського майбутнього України, глибина та точність аргументів вразила усіх учасників.

Євроклуб «Гармонія» СЗОШ №8 м.Бердичів з Координаторкою Alina Ryzhko організували конференцію «Мандруємо країнами ЄС. Допомога ЄС Україні». На заході відбувся спільний перегляд інформаційних мультфільмів про ЄС, лунали подяки учнів дружнім країнам, що надали прихисток та підставили дружнє плече у важкі часи. А також євроклубівці провели три цікаві та захоплюючі зустрічі з послами європейської молоді в Україні. Спікери розповідали про історію та структуру ЄС, політику сусідства ЄС, Східне Партнерство, відносини Україна-ЄС, особливо після 24.02.2022, програми Erasmus та EU Study Days in Ukraine. Учасники мали можливість закріпити отримані на зустрічах знання у вікторині Кahoot.

Євроклуб «СКІФ» на чолі з Координатором Ігор Черновол провели онлайн-форум Асоціація євроклубів Нікополя. Під час форуму євроклуби обговорили майбутні спільні заходи, підбили підсумки Всеукраїнського челенджу "Дякуємо, Європо!", до якого долучилося більше 60 учнів України, які зараз знаходиться в країнах ЄС, а також зіграли у бліц-вікторину.
Євроклуб «Астра» КЗ "Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради" з Координаторкою Ольга Берлін провів Європейську толоку, де свою діяльність презентували Євроклуби з усієї України. У кінці зібрання була проведена пізнавально-інтелектуальна вікторина "Європа в цифрах".

Рада Євроклубів Кіровоградщини Helen Arutunian провела "ЄвроАсамблею" на базі Центральноукраїнський державний будинок художньої та технічної творчості. У заході взяли участь молодь та дорослі з Волинської, Дніпропетровської, Тернопільської, Одеської, Вінницької, Житомирської, Сумської та Кіровоградської областей , Німеччини, Польщі та США.
Студенти та учні презентували відеоролики про своє розуміння та ставлення до європейських цінностей та взяли участь у конкурсі на знання Європи.

Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека з Коодинаторкою Надією Качуровською організував для дітей гру за книгою "Європа-гра» і провів цікаву вікторину. Працівники бібліотеки підготували чудову презентацію "Історія Європи в казках" та складали з єврокулбівцями пазли Європи на карті.

Євроклуб «EвроGO» з координатором Valentina Petruhina здійснили спортивну подорож європейськими країнами та із захватом провели ігроленд «Ігри народів Європи»: змагання, ігри, естафети, танці, традиційні для цих країн.

Євроклуб «Вікно в Європу» Лучинецької СЗШ І-ІІІ ст., Координаторкою якого є Oxana Krailo, провів он-лайн зустріч Євроклубів з Вінниччини, Черкас, Дніпропетровщини, Кропивницького, а ще - Польщі, Естонії та Італії. Учасники обмінялись досвідом та взяли участь у Євровікторині.

Євроклуб «Сузір'я» Піддубцівського ліцею з Координаторкою Ольга Чухілевич провели цілу низку активностей: вікторини, бесіди, пізнавальні квести.

Євроклуб #Petroleum_Hub Euroclub з Координаторкою Sofia Danylyshyna-Rudenko провели офлайн-засідання «Європа починається з кожного з нас" у стінах рідного Коледж нафти і газу Національного університету імені Юрія Кондратюка. Учасники дискутували щодо перспектив вступу України до ЄС, обговорювали тематику європейських цінностей, проходили вікторину "Euroquiz".

Координаторка харківського Євроклубу «Forward» Liudmyla Tabolina провела онлайн зустріч з з учнівством Escola Secundária Jaime Moniz з Мадейри, де розповіла про Харків та спільну боротьбу українців за свободу.

Євроклуб "Єдність" з м. Солоне Дніпропетровської області та Координатор Олена Фурман започаткували цікавий проєкт на дошці Padlet, до якого можуть долучитися усі охочі https://padlet.com/helenfurman2014/px4q37xarsad... Учні та учениці можуть подякувати країнам Європи, які допомагають та підтримують Україну в ці складні часи, а також вони можуть розповісти про своє життя в нових містах і країнах, архітектуру, традиції, культуру тощо.

Євроклуби "Європейська єдність" гімназії № 39 та "Сучасник" гімназії № 12 Кам’янського, Координаторки Natali Ponomareva та Valentina Chirva, провели онлайн-зустріч де обговорювали питання щодо історії утворення ЄС, проблем європейської інтеграції, а також взяли участь у цікавій інтерактивній грі "Знай про Європу більше!".

Мережа Євроклубів Сумщини з Координатором Larisa Kondratenko ініціювали відеозвернення «Україна дякує Європі!» від євроклубівців Сум та з інших українських міст, які наразі перебувають в тимчасовій евакуації https://www.facebook.com/DayE2020/. Діти вітали європейців зі святом та дякували країнам, які надали їм прихисток і певні можливості для навчання та розвитку.

Євроклуб «Сузір’я» Семенівської ЗОШ з Координаторкою Тетяною Лепехою провів для дітей серію заходів: перегляд серії мультфільмів "Дітям про Євросоюз", відеовікторину "Чи знаєш ти Європу" та інтерактивну гру "Веб-турне Загадкова Європа".

Шкільний євроклуб "Mayflower" Лебединського ЗЗСО І-ІІІ ст. і Координаторка Natali Logvynenko підготували привітальне відео до Дня Європи https://www.facebook.com/groups/567275200657596/posts/985903908794721/

Члени євроклубу Euro Eco Schools in Ukraine Одеської ЗОШ І-ІІІ ступенів №130 та Координаторка Вікторія Гордієнко провели онлайн зустріч. Учні підготували цікаві питання та відео, де вони українською та мовою країни, в якій вони перебувають, виступають проти війни в Україні.

Євроклуб "Green land" Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 з Координаторкою Хриплива Таїса провів онлайн-зустріч, щоб поглибити знання учнів про Європу.

Євроклуб "MERRYBOX" НВК "Ліцей-СЗШ № 10" м. Марганець з Координаторкою Яна Цикункова провів онлайн-зустріч партнерів проєкту "Європа твого міста" та створив інтерактивну карту "Вишиванкова Європа".

Учасники Євроклубу «Єдність» Сухополов'янська загальноосвітня школа Чернігівської області з Координаторами Макаренко Оленою та Паустовським Віктором проводять цікаві та змістовні заходи з партнерами з Чернігівської області: Євроклубами "Way to the future" Прилуцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 13, «ЄДМ: Європейський Дім Молоді» КЗ «Ладанський ліцей», «Міст Дружби» КЗ «Івківський ліцей» Ладанської селищної ради, «Wanderlust» Товкачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Малодівицької сільської ради, «Євросвіт» Замістянської ЗОШ І-ІІ ступенів, «Ровесник» Дідівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сухополов’янської сільської ради та "Соняшник" Количівської ЗОШ І - ІІІ ступенів Іванівської сільської ради Чернігівського району.

Євроклуб "Ми Європейці" з Координаторкою Зоєю Дерій, ДПТНЗ "Пцппрк" провели флешмоб до Дня Європи за участі молоді Покровська.

Дякуємо кожному з Вас за такі важливі і цікаві заходи!←  Попередня
17.05.2022
Представництво ЄС в Україні в рамках святкування Дня Європи 2022 запрошує взяти участь в інформаційному заході: «Європейське майбутнє: корисні навички для молоді».
Наступна  →
31.05.2022
Онлайн-кампанія Представництва ЄС в Україні «Наближаємо перемогу разом» #UAPeremoha зібрала десятки історій від Євроклубів, Бібліотек, Волонтерських і гуманітарних штабів Мереж ЄС, які допомагають українським захисникам, переселенцям, сім’ям з дітьми, людям похилого віку і усім тим, хто постраждав від війни.