Історії волонтерства Мереж ЄС «Наближаємо перемогу разом»

вівторок, 31 травня 2022
Онлайн-кампанія Представництва ЄС в Україні «Наближаємо перемогу разом» #UAPeremoha зібрала десятки історій від Євроклубів, Бібліотек, Волонтерських і гуманітарних штабів Мереж ЄС, які допомагають українським захисникам, переселенцям, сім’ям з дітьми, людям похилого віку і усім тим, хто постраждав від війни.

Мережі ЄС – це потужна сила натхненних і самовідданих українців, які разом протистоять російській агресії, кожен на своєму фронті. Онлайн-кампанія Представництва ЄС в Україні «Наближаємо перемогу разом» #UAPeremoha зібрала десятки історій від Євроклубів, Бібліотек, Волонтерських і гуманітарних штабів Мереж ЄС, які допомагають українським захисникам, переселенцям, сім’ям з дітьми, людям похилого віку і усім тим, хто постраждав від війни. Разом вони готують для військових і переселенців, збирають гроші на необхідні речі, передають продукти, гігієнічні засоби, медикаменти для лікування поранених. Разом вони залучають дітей, що на власні очі побачили війну, до творчих заходів і майстер-класів, а також малюють найщиріші листівки для українських воїнів. 

Пропонуємо Вашій увазі історії волонтерства Мереж ЄС, які заслуговують бути почутими!


Гуманітарний штаб на базі «Центру підтримки бізнесу» Team Europe Mykolaiv на чолі з Артемом Ващиленко з перших днів повномасштабного вторгнення росії активно підтримує Збройні Сили України, Національну Гвардію України і Сили Територіальної Оборони. Центр забезпечує наших бійців турнікетами, які допомогають надати першу медичну допомогу, спальниками, приладами нічного бачення, павербенками та іншими необхідними речима. Команда штабу доставила і видала миколаївцям понад 350 тон чистої питної води, понад 1000 тон медикаментів, продуктові та гігієнічні набори постраждалим від війни.

 


Яна Цикункова, Координаторка Євроклубу «MerryBox», Ліцею - спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 10 м. Марганець, протягом 8 років з командою однодумців допомагає українській армії. У 2022 році пані Яна згуртувалась разом з волонтерами м. Марганець і розпочала плетіння захисних сіток, виготовлення медичних підсумків, каверів для касок, кікімор, подушок. Разом волонтери м. Марганець зібрали необхідні речі для військового підрозділу, який підтримують від створення.


Олена Дікова-Фаворська з ГО «Євоклуб» м. Житомир допомагає волонтерам, підтримує ініціативи своїх студентів , що надають допомогу пораненим бійцям, а також щоденно бореться на інформаційному фронті. Пані Олена розповіла про волонтерську діяльність команди проєкту "Навчаємося, навчаємо, прямуємо разом". Студенти Новоград-Волинського медичного коледжу долучені до організації курсів домедичної допомоги, яка сьогодні набирає особливого значення. Житомирський ліцей № 25, у якому працює Євроклуб " Ровесник" – це саме той ліцей, приміщення якого було зруйновано вщент під час чергового бомбардування Житомира ворогом. Але ліцей - це не стіни, це - мужні люди вільного міста, які згуртовано працювали над обороною міста та плетінням маскувальних сіток.Команди Бердичівського НВК 4, Слободороманівського Ліцею, Новороманівського ліцею, Червоненського ліцею, євроклубівські осередки Андрушівщини створили на базі своїх навчальних закладів штаби по збору гуманітарної допомоги та прийому людей, які рятувалися від жахіття війни. Вчителі активно долучилися до приготування їжі захисникам з Тероборони. Балтська школа, що на Одещині, крім вже вищезгаданих видів допомоги, організувала у своєму Волонтерському центрі створення дитячих відеороликів для воїнів ЗСУ. Одеська гімназія 4 - працює як і інші об'єднання – годують, збирають, допомагають, відправляють. А ще в молитві та листівках від учнів підтримують вчителів, що сьогодні на передовій у лавах ЗСУ захищають Батьківщину.

 


Олена Арутюнян, Голова Ради Євроклубів Кіровоградщини розповіла про молодь,  залучену до роботи Освітнього, Волонтерського та Гуманітарного центру для тих, хто знайшов прихисток у громадах Кіровоградщини. У центах відбуваються майстер класи, арт майстерні, тренінги, квести, зустрічі з партнерськими творчими колективами. Малюнки та символічні «фенічки» від дітей передають до українських воїнів на передовій. Разом волонтери збирають і відправляють необхідну допомогу ЗСУ.


 

 Людмила Таболіна, Координаторка Євроклубу «Forward» Харківської ЗОШ №10 після початку повномасштабного вторгнення росії залишилась у рідному місті та приєдналась до Благодійного «Фонду вільних і небайдужих». Разом з командою однодумців вона допомогла врятувати та евакуювати за кордон тисячі жінок, дітей та людей похилого віку, які втратили свої домівки.

 


Тетяна Яковлєва, Координаторка Євроклубу «Країнами та континентами» МЗОШ №45 м. Миколаїв розповіла, що їх Євроклуб вже не один рік залучений до волонтерської діяльності і зараз також бере активну участь у підтримці українських захисників та постраждалих від війни. Їх девіз – «Допоможи другу» і діти реалізують його разом у волонтерському загоні «Орден дитячого милосердя».

 


Наталя Пономарьова, Координаторка Євроклубу "Європейська єдність",Гімназії № 39 м. Кам'янське проводить челендж «Разом переможемо! Дякуємо Європі за підтримку!». Волонтерська діяльність Гімназії і Євроклубу – це зроблені власноруч обереги, листи підтримки, теплі шкарпетки і випічка для українських захисників, а також кошти, речі і продукти для військових та вимушених переселенців, маскувальні сітки і спеціальний одяг, який шиють у стінах Гімназії.


Валентина Чирва, Координаторка Євроклубу "Сучасник", Гімназії №12 м. Кам'янське розповіла про збір коштів, солодких подарунків і малюнків на підтримку українських захисників та плетіння маскувальних сіток.


Аліна Рижко, Координаторка Євроклубу «Гармонія», СЗОШ №8, разом з колективом своєї школи, дітьми та батьками об’єдналися у волонтерському русі. Просто в коридорах вони плетуть маскувальні сітки для українських військових, а на шкільній кухні щодня готують на 100–120 осіб, щоб потім розвезти їжу на різні блокпости.


Лариса Кондратенко, Координаторка Асоціації Євроклубів Сумщини після початку російського вторгнення працювала у «Рідне місто»: ресторан домашньої кухні та кафе, в якому сумчани готують для швидкої допомоги, поліції, територіальної оборони, для військових. Але через декілька тижнів вона була вимушена виїхати з України до міста Вроцлава, де долучилась до Волонтерського штабу на території Вокзалу, де допомагає українцям, які втекли від війни.


Ольга Чухілевич, Координаторка Євроклубу «Сузір’я» Піддубцівського Ліцею Волинської області розповіла про роботу Волонтерського центру, де щодня місцеві жительки старанно готують для українських військових та цивільного населення у Києві, Бучі, Харкові, Ірпіні та інших містах України.


Учасники Євроклубу "You and me" ЗОШ №7 м. Черкас з Координаторкою Лесею Щербатюк активно долучаються до підтримки переселенців і наших захисників. Діти та дорослі разом плели маскувальні сітки, допомагали готувати їжу для вимушених переселенців і військових, збирали гуманітарну допомогу. Євроклуб щотижня проводить навчальні та розважальні заняття для діток з родин переселенців.

 


Софія Руденко, Координаторка Євроклубу Petroleum Hub Euroclub, Коледжу нафти і газу Національного університету імені Юрія Кондратюка розповіла про різноманітні заходи, які проходять для переселенців в стінах Коледжу. Майстер-класи, вистави і творчі заняття по-справжньому допомагають повернути дітям-переселенцям усмішки на обличчя.


Бібліотека-філія для дітей №7 м. Бердичева разом з Євроклубом «ЄвроGO» з Координаторкою Валентиною Петрухіною започаткували цикл заходів, які сприяють покращенню ментального здоров’я у дітей. Разом вони долучилися до плетіння маскувальних сіток, благодійних ярмарків на підтримку ЗСУ, випікання кексів та до волонтерського руху на базі Молодіжного центру «М-Формація» Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської МТГ.


Євроклуб Тернопільська Центральна дитяча бібліотека з Координаторкою Надією Качуровською об’єднує молодих тернопільчан і переселенців у цікавих патріотичних заходах. У Бібліотеці відбулась презентація радіопокасту "Українська героїка", мультпрезентація - "Україна - країна Героїв", майстер-клас "Ангел-охоронець".  Діти з радістю беруть участь у численних майстер-класах, дискусіях і конкурсах Євроклубу.

 


В Олександрійській міській Центральній Бібліотечній Системі проводять психологічні тренінги «Спокій. Впевненість. Відновлення» та юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб. Для дітей та молоді у Бібліотеці щодня відбуваються різноманітні майстер-класи.


«Головні наші мрії – це встановлення миру та закінчення війни перемогою України» - такою була головна теза панельної онлайн дискусії «Європейська єдність: перемога та співпраця», яку організував Євроклуб "EuroMix" ХЗОШ № 91 Слобідського району м. Харкова з Координаторкою Oksana Shtykh у рамках кампанії #UAPeremoha. Учасники дискусії розповіли про свою діяльність, яка наближує Перемогу України, про створення волонтерських клубів і допомогу українським біженцям.

 


 

Ми з гордістю відзначаємо внесок кожного з вас! Наближаємо майбутню Перемогу України разом!

#StandWithUkraine

←  Попередня
25.05.2022
Цьогоріч День Європи в Україні – особливий. Тисячі українців долучились до відзначення цього Дня, незважаючи на воєнний час. Ми вирішили розповісти про справжній калейдоскоп заходів, який провели євроклубівці по всій Україні за підтримки Представництва ЄС в Україні.
Наступна  →
17.06.2022
Вітаємо п'ятірку переможців Конкурсу «Найактивніший Євроклуб» Євроквізу 2021, учасники яких потрапили до двох сотень найкращих гравців вікторини про ЄС!