Флешмоб спогадів «Допоможемо зібрати історію» до 30-тої річниці дипломатичної присутності Представництва ЄС в Україні

четвер, 28 грудня 2023
Флешмоб зібрав понад 40 розповідей від Євроклубів та Інформаційних центрів ЄС. Найбільш знакові історії будуть відзначені пам'ятними подарунками від Представництва ЄС в Україні
Члени Мереж ЄС розповідали про яскраві події, зустрічі та проєкти Представництва ЄС в Україні, ділились пам’ятними фото та відео, що демонструють роки плідної співпраці. Усі спогади Координаторів Євроклубів ви можете переглянути у #Дайджест Євроклубів
Дякуємо усім учасникам Флешмобу за відзначення ювілею роботи Представництва ЄС!
У цьому дописі ми зібрали найбільш знакові дописи, авкторки яких будуть винагороджені подарунками від Представництва ЄС в Україні.

Олена Дікова-Фаворська, Президентка ГО «Євроклуб» поділилась історією відкриття дипломатичної місії Представництва Європейської Комісії в Україні. Ця подія, 30 років тому, змінила її життя і остаточно визначила євроінтеграційну позицію.

«Одним із завдань відділу преси та інформації Представництва, який в той час очолювала Елізабет Вехтер, було поширення знань про ЄС, його історію, політику, культуру. Саме для вирішення цього питання народилася ідея створення Євроклубів, що мали гуртувати активну учнівську і студентську молодь, свідомої щодо європейської ідеї.

29 березня 1996 року в Житомирі було відкрито перший в Україні Євроклуб. На урочистостях були присутні Голова Представництва ЄК в Україні, вельмишановний посол Луїс Морено та голова відділу преси та інформації Елізабет Вехтер, мер міста Анатолій Фесенко та інші поважні гості.

Минав час. Євроклуб міцнів, наші заходи набували сталості, їхній контекст ставав впізнаваним та очікуваним. Серед найбільш відомих можу назвати щорічну наукову конференцію "Молодь в умовах нової соціальної перспективи", "Інформаційні дні в школах сільської місцевості", Конкурс юного дипломата, який охоплював учнівську молодь не тільки міста, але і області.


На одному з таких конкурсів мали честь запросити вельмишановного Посла Ієна Тіндала Боуга очолити журі змагань. Європейська ідея поширювалася а громадах, об'єднувала прогресивну молодь, захоплювала перспективами .

Не можу не згадати і не висловити особливу подяку за постійну підтримку, генерацію ідей, ініціацію конкурсів проєктів Вікторії Давидовій, яка всі ці роки, починаючи з 1996 року була і залишається взірцем високого професіоналізму та відданості справі.


Дякую, колеги, партнери за підтримку нашої країни в страшні часи війни. Дякую дипломатам Представництва за відкритість та щирість у співпраці! Бажаю процвітання та реалізації всіх планів і завдань! Прямуємо разом!»

Оксана Штих, Координаторка Євроклубу «EuroMix» розповіла про спогади багаторічного партнерства з Представництвом ЄС в Україні.

«З 2010 року євроклубівський рух – це ціла родина особисто для мене. В кожному куточку Украіни -у нас є друзі. А скільки нового ми дізнались за цей час про Україну та інші європейські країни завдяки євровікторинам, в яких брали участь, знайомлячись з літературою, яку регулярно отримували від нашого улюбленого Представництва ЄС в Україні.


Трошки згадаємо з чого все починалось. Перша перемога у Всеукраїнському конкурсі євроклубів в 2011 році та поїздка до Літнього табору в Крим, де познайомились з іншими активними євроклубівцями Украіни. Перший форум Євроклубів у Харкові та знайомство з Послом ЄС в Україні Яном Томбінським.

Особливо запам’яталась наша поїздка з євроклубівцями до Європейського Парламенту у Страсбурзі задля участі у Євронест школі, де ми змогли побачити як працюють депутати Європарламенту, познайомитись з молоддю з різних країн Європи та попрацювати з ними у команді.


Про таку поїздку і мріяти ніхто не міг, але здобувши перемогу в конкурсі для Євроклубів України за підтримки Представництва ЄС в Україні - таке стало можливо.

З будь-яким питанням, ідеями, проханням підтримки ми звертались ні до Міністерства освіти а саме до Вас! А Відділ преси та інформації Представництва ЄС в Україні завжди надсилав нам необхідну сучасну літературу та сувеніри для конкурсів. Ірина Стаднійчук, Вікторія Давидова – для нас Ви справжні друзі нашої Євроклубівської спільноти».


Наталя Пономарьова, Координаторка Євроклубу «Європейська Єдність» підготувала 10 публікацій в рамках Флешмобу спогадів «Допоможемо зібрати історію», у яких пригадала проєкти та заходи, які були підтримані Представництвом ЄС в Україні у 2010-2019 роках.
Починалось все у 2010 році, коли Євроклуб «Європейська Єдність» пройшов конкурсний відбір й став учасником проєкту "Підтримка євроклубів 2010 року", що проводився Представництвом Європейського Союзу в Україні. Цей Проєкт став потужним імпульсом для створення та розвитку гімназійного Євроклубу у місті Кам’янське Дніпропетровської області.

У 2011-2012 роках Євроклуб «Європейська Єдність» став переможцем конкурсу творчих майстерень, проведених в рамках проєкту «Підтримка євроклубів у 2011 році», а також у всеукраїнському проєкті «Залучення євроклубів до збереження історичної пам’яті в Україні». Тоді євроклубівці з Кам’янського вперше познайомилися з Вікторією Давидовою, радницею з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні.


У 2012 році Євроклуб узяв участь у фінальній частині Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників “Europa Nostra”. Команда Євроклубу «Європейська єдність» гідно витримала всі умови змагання й увійшла до п’ятірки найсильніших команд конкурсу.


Також, у 2012 році Євроклуб взяв участь у Всеукраїнському форумі євроклубів переможців конкурсу "Україна, я пам'ятаю. Мій внесок", де були нагороджені дипломом учасників та отримали Подяку від Представництва Європейського Союзу за пошукову та соціальну роботу.


У травні 2013 року у м. Києві відбувся підсумковий захід Всеукраїнського проєкту «Підтримка регіональних Євроклубів України», який проводило Представництво Європейського Союзу в Україні. Під час заходу, Вікторія Давидова розповіла про досвід роботи євроклубів в Україні, відзначила взаємодію євроклубів на всеукраїнському рівні.Окрім того, євроклубівці долучилися до щорічного святкування Дня Європи в Києві, де мали можливість почергово працювати в наметі Представництва ЄС в Україні.

У 2019 році Представництво ЄС в Україні оголосило Всеукраїнський конкурс відеороликів "Як я захищаю свої права" до Дня прав людини. Євроклуб "Європейська єдність" став переможцем цього конкурсу з відеороликом, в якому діти висловлювали свій протест проти булінгу в шкільному середовищі. Євроклуб отримав подяку за створення найкращого відео "Школа безпечного дитинства", а також усі учасники від Представництва Європейського Союзу в Україні отримали цінні подарунки.

Валентина Чирва, Координаторка Євроклубу "Сучасник" (м.Кам'янське) поділилась чотирма знаковими спогадами.

У 2016 році Євроклуб «Сучасник» взяв участь Всеукраїнському брейн-ринзі від Представництва ЄС в Україні. Команда виступила так успішно, що зупинилася лише за крок до фіналу. Привітати команди-переможців локальних змагань приїхав пан Посол Представництва ЄС в Україні - Ян Томбінський.


У 2018 Представництво ЄС в Україні в рамках проєкту "Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні" проводило конкурс відеороликів . На конкурс було подано 100 робіт. Відеоролик Євроклубу "Сучасник" - "Зміни себе - зміниться твоє життя" посів ІІІ місце серед аматорів! А нагороду за перемогу Євроклубу вручав особисто пан Посол Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі на І форумі Мереж ЄС в Україні (листопад 2018 р.).


11 вересня 2018 року делегація Представництва ЄС в Україні на чолі з Вікторією Давидовою, радницею з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, завітали до міста Кам'янського. Представники делегації зустрілися з міською владою, громадськими діячами та підприємцями з метою інформування про європейські проєкти для України. Євроклуби міста взяли участь у Брейн-ринзі про інституції, історію створення ЄС , культуру та традиції європейських країн. Євроклуб "Сучасник" з великим задоволенням взяв участь в цій захопливій грі та отримав гарні призи від Представництва ЄС в Україні (хоч і не став переможцем).

14 квітня 2019 року євроклубівці "Сучасника" отримали прекрасний приз від Представництва ЄС в Україні за перемогу в конкурсі «Інфомарафон», що відбувався на платформі Euroquiz.org.ua в рамках проєкту "Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні".


 

 Ірина Шостак, Координаторка Інформаційного Центру ЄС в Одесі розповіла про знакові спогади плідної співпраці з Представництвом ЄС в Україні. 

"Хочу привітати пані Вікторію Давидову та пані Ірину Стаднійчук з цією річницею! Дякую, пані Вікторіє, за Вашу діяльність, наснагу, проєкти, задуми, енергію, та бажання продовжувати таку нелегку, але дуже почесну справу!

Протягом вже 7 років за підтримки Представництва ЄС в Україні маю чудову можливість долучатися до різних проєктів, семінарів та форумів! За цей період дуже багато було спогадів та подій: проводила Дні кар’єри ЄС, тренінги, семінари, організовувала зустріч з послом ЄС паном Хьюгом Мінгареллі в нашому університеті, була на форумі мереж ЄС, де мала чудову можливість поспілкуватися з послом ЄС в Україні паном Мааті Маасікасом та багато всього іншого!


Бажаю всій команді Представництва ЄС в Україні ще багато років продовжувати свою діяльність, реалізовувати велику кількість проєктів, ідей та задумів, а також відсвяткувати ще не одну 30-ту річницю!


Марта Шелемба, Координаторка Інформаційного Центру ЄС в Ужгороді опублікувала відео-привітання для Представництва ЄС в Україні. У цьому відео за 30 секунд зібрано яскраві моменти з часу відкриття Інформаційного центру ЄС в Ужгороді з 2015 по 2020 роки. Зокрема, відео містить пам'ятні кадри з Яном Томбінським, Головою Представництва ЄС в Україні (2012-2016 роки).

Команда проєкту "Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні" приєднується до привітань з нагоди 30-ї річниці Представництва ЄС в Україні! Ми дякуємо співробітникам Представництва ЄС, зокрема Вікторії Давидовій та Ірині Стаднійчук за надзвичайний внесок у розвиток європейських цінностей серед молоді України та всебічну підтримку Мереж ЄС - Євроклубів, Бібліотек для молоді та юнацтва, Інформаційних центрів ЄС, Team Europe, EU Study Days alumni та College of Europe Alumni. Бажаємо Представництву ЄС в Україні процвітання та нових звершень! Прямуємо разом!
 
←  Попередня
26.12.2023
Навчальна програма «Європейський клуб» стала прикладом якісної співпраці Євроклубів і Інформаційних центрів ЄС
Наступна  →
17.01.2024
Представництво ЄС в Україні оголошує новий Конкурс проєктів євроклубів! У 2024 році планується підтримати до 30 проєктів від досвідчених та нових євроклубів, які запропонують найбільш цікаві та актуальні ідеї.