Розповів про засади, функціонування та управління системами безоплатної правової допомоги у різних країнах (у тому числі країнах ЄС) дещо відрізняються.
Він розповів, що Хартія основних прав у Європейському Союзі також передбачає, що «безоплатна правова допомога надається тим, кому бракує достатніх засобів, у мірі, в якій така допомога необхідна для забезпечення ефективного доступу до правосуддя». У цих країнах створено окремий орган, що здійснює управління наданням безоплатної правової допомоги.
У Молдові це Національна рада з гарантованої державою юридичної допомоги, у Литві – Координаційна рада з питань гарантованої державою правової допомоги, у Латвії – Управління безоплатної юридичної допомоги, у Грузії – Служба юридичної допомоги.
Лише в Естонії не створено окремий орган управління наданням безоплатної правової допомоги, а розподілено обов’язки з управління наданням безоплатної правової допомоги між міністерствами юстиції, фінансів, Колегією адвокатів, керівництвом адвокатських контор.
Причому з прийняттям Закону роль Колегії адвокатів в Естонії зросла, а суди, прокуратура та органи слідства є органами, що приймають рішення про необхідність надання безоплатної юридичної допомоги. Обсяг того, що саме може передбачати безоплатна правова допомога, також різниться від країни до країни.
Відбулась невимушена бесіда, Ігор Юрійович відповів на запитання присутніх. Із літературою ознайомилися і сільські бібліотекарі. Бібліотекар Лазірківської зональної бібліотеки Ольга Іванівна Педоряка, Вишневої сільської книгозбірні Котвицька Людмила Миколаївна та інші. Ми вкотре переконалися, що куточок цікавий не тільки дітям, старшокласникам, а і дорослим.