З нагоди відзначення Днів Європи в Україні ми піготували проект «Луцький НТУ відкриває Європу», в рамках якого розповімо про міжнародні програми, іноземних партнерів та можливості, що відкриває перед своїми студентами та колективом наш ЗВО.
Отож, у Луцькому НТУ є спеціальний відділ, який займається налагодженням дружніх відносин із закордонними університетами, пропонує до послуг студентів, науковців та працівників корисну інформацію про міжнародні зв`язки нашого університету, долучає Луцький НТУ до міжнародних програм обміну для науковців і студентів, створює різноманітні проекти, а також курує навчання іноземців в Луцькому національному технічному університеті. Так, студентам Луцького НТУ пропонується брати участь у таких міжнародних програмах: House of Europe (“Дім Європи”) – програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю.
Луцький НТУ подав заявку на участь у програмі разом із Запорізьким національним університетом на міжуніверситетський обмін. Erasmus+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів (Partner Countries) Програми Еразмус+. Країнами-членами Програми (Programme Countries) виступають 28 держав-членів ЄС; країни Економічного Союзу: Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн; країни-кандидати: Туреччина, Північна Македонія та Сербія (з 2018 р.).
Бюджет програми на 2014-2020 роки складає 14,7 млрд. євро. AIESEC – міжнародна молодіжна громадська організація, що об'єднує студентів та нещодавних випускників ЗВО із метою розвитку лідерського та професійного потенціалу молодих людей та позитивного вкладу в суспільство. Головним видом діяльності AIESEC є організація міжнародних програм. Більше 30 000 людей щорічно отримують лідерський досвід, працюючи в ролі керівника проектної команди або відділення AIESEC в своєму місті, а також приймаючи участь в міжнародній програмі стажувань. Крім того, в університеті діють стипендіальні програми від німецької спілки "Мости в Украіну", програми співпраці з університетом згідно договору: Чехія, Польща (найчастіше Лодзь та Люблін), Португалія, Іспанія і багато інших країн. Особливе місце серед можливостей Луцького НТУ на міжнародній арені займають програми подвійного диплому Люблінська політехніка (Польща), Політехнічний університет Браганси (Португалія), завдяки яким студенти мають можливість отримати диплом міжнародного стандарту під час навчання у нас. Детальніше про міжнародні програми для студентів на офіційній сторінці міжнародного відділу Луцького НТУ за посиланням: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/programi-dlya-studentiv .
Своїми враженнями про перебування у країнах Європи поділилися студенти та випускники Луцького НТУ в коротких відеороликах. Тож першою про свою поїздку із делегацією Луцького НТУ до Словаччини розповідає голова студентської ради Даніела Шах. Наступною історію свого навчання розповідає студентка спеціальності метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка Тетяна Журибіда. Про своє навчання у Лодзькій політехніці розповідає студент спеціальності телекомунікація та радіотехніка Андрій Логош.
Свої враження про візит до Європи описує у відеоролику студентка мікро- та наносистемна техніка Іванна Романюк. А на завершення, про історію отримання подвійного диплому та роботу у Польщі випускниця Луцького НТУ та Люблінської політехніки Ольга Заєць. Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ