Дні Європи 2020 у новому форматі

  Четвер, 21 Травня 2020 admin Інформаційний Центр ЄС Київ ІЦ ЄС

16 травня 2020 в Україні відзначили День Європи - як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи".

19 травня до святкування Дня Європи Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця спільно з Інформаційним Центром Європейского Союзу в ХНЕУ ім. С. Кузнеця за підтримки проєкту Представництва ЄС “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”, Національного Еразмус+ офісу України та Департаменту освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації провели онлайн круглий стіл «Європа – вчора, сьогодні, завтра. Виклики пандемії Covid-19».

Під час круглого столу були обговорені питання, пов'язані з викликами швидкого поширення пандемії COVID-19, що не лише поставило під питання базові принципи функціонування Євросоюзу (такі як свобода пересування у рамках Шенгенської зони), але й стало стрес-тестом для всіх інституцій ЄС. Пандемія COVID-19 спричинила зміни, що змусять говорити про світ “до” і “після” — прогнозують світові дослідники економіки, соціуму та політики. Про певні наслідки можна буде дізнатися лише потім, деякі явища вже – очевидна реальність. І саме оптимізм очікування єдиної та відкритої Європи спонукав нас провести такий круглий стіл з’ясувати перспективи продовження співпраці українських ЗВО з університетами Європи та світу.

 Вступне слово проголосив Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Пономаренко В.С. Він підкреслив готовність ХНЕУ ім. Семена Кузнеця до вирішення проблем, які виникли під час карантинних обмежень, та розповів про успішну організацію дистанційного навчального процесу та оцінювання студентів ХНЕУ ім. С. Кузнеця, про успішну реалізацію та плани поширення міжнародної діяльності під час карантинних обмежень та виходу з карантину.

 Денис Черніков – експерт з питань євроінтеграції, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка МЕРЕЖ ЄС в Україні» розкрив питання досвіду співробітництва України та ЄС, проналізував ситуацію під час глобального карантину та позитивні перспективи на майбутнє.

 Атаманчук Іванна - представник Національного Erasmus+ офісу в Україні провела детальний аналіз викликів, створених пандемією COVID-19, та можливості подолання перешкод для подальшого розвитку міжнародного співробітництва України та ЄС, розповіла про проблеми та шляхи їх вирішення для учасників програм академічної мобільності, та надала прогноз їх розвитку після закінчення карантину.

 Проф. Золотарьова  І.О.  – радник ректора ХНЕУ ім. С. Кузнеця з міжнародного співробітництва розповіла про успішний досвід виконання ХНЕУ ім. С. Кузнеця проєктів Еразмус + та Горізонт 2020, про плани та перспективи участі студентів ХНЕУ ім. С. Кузнеця в програмах 2-х дипломів спільно з ЗВО Європи в нових реаліях.

 Проф. Раєвнєва О.В. та проф. Станіслав Філіп – керівники Словацько-української програми 2-х дипломів “Бізнес-аналітика та інформаційні системи в підприємництві” розповіли про успішну реалізацію та плани поширення програми, про активну участь студентів ХНЕУ ім. С. Кузнеця в цьому проєкті.

 Проф. Сущенко О.А. – експерт AUF розкрила питання досвіду роботи в Європейських інституціях з експертизи проєктів.

 Василик C.К. та Брижата І.А. поділилися досвідом участі в довгострокових Європейських стипендіальних програмах та проаналізували можливість реалізації таких проєктів в нових умовах пандемії  COVID – 19.

 До круглого столу приєднались студенти, які продовжують навчання за програмами академічної мобільності в університетах-партнерах ХНЕУ ім. С. Кузнеця в Австрії, Німеччині, Румунії, Словаччини, Франції. Студенти поділилися враженнями від організації навчального процесу в країнах Європи, та зауважили, що в нашому університеті застосовуються ті ж самі технології дистанційної та онлайн освіти.

Дякуючи інформаційній підтримці проєкту Представництва ЄС “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”, Національного Еразмус+ офісу в Україні до заходу долучились представники більше 10 ЗВО України та мали можливість поспілкуватись та поділитись досвідом роботи в умовах карантину.


Інші новини

© 2015—2024 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.