«Станемо європейцями, щоб бути справжніми українцями»

  Четвер, 10 Травня 2018 Мироняк Оксана Василівна євроклуб «ЄвроStella» Охтирської гімназії Охтирської міської ради Сумської області м.Охтирка, Євроклуби

Члени євроклубу "Євроstella" Охтирської гімназії продовжують працювати над проектом "Європейський слід в наших містах". Охтирка -невеликий районний центр, але пройшовши його вулицями, розумієш , що українське коріння тісно поєдналося із європейськими традиціями. Учениці 7 класу Лихман Ангеліна та Андрющенко Вікторія знайшли в історії міста надзвичайну інформацію про візитівку нашого міста. Жителі Охтирки пишаєються такою архітектурною пам’яткою, як знаменитий Свято-Покровський кафедральний собор —яскравий взірець українського бароко середини XVIII століття; історико - архітектурна пам'ятка національного значення. Якщо дивитись на нього з висоти пташиного польоту, схожий за формою на корабель . Проект Покровського Собору розроблявся в майстерні видатного зодчого Варфоломія Растреллі, архітектора італійського (флорентійського) походження, котрий народився й виріс у Парижі, Франція. Чи не європейський слід в українському місті?

«Станемо європейцями, щоб бути справжніми українцями»! Члени євроклубу "Євроstella" Охтирської гімназії продовжують працювати над проектом "Європейський слід в наших містах".

Охтирка - невеликий районний центр, але пройшовши його вулицями, розумієш, що українське коріння тісно поєдналося із європейськими традиціями. Учениці 7 класу Лихман Ангеліна та Андрющенко Вікторія знайшли в історії міста надзвичайну інформацію про візитівку нашого міста. Жителі Охтирки пишаються такою архітектурною пам’яткою, як знаменитий Свято-Покровський кафедральний собор —яскравий взірець українського бароко середини XVIII століття; історико - архітектурна пам'ятка національного значення. Якщо дивитись на нього з висоти пташиного польоту, схожий за формою на корабель завдовжки 24, завширшки 14 і заввишки (без хреста) 30 саженів.

Історія цього храму починається з 1751 року, з того часу, коли надійшов указ Святого Синоду про те, щоб ікону Богоматері, явлену в Охтирці в 1739 році, вважати за чудодійну. Священик Покровської церкви Даниїл Полянський знайшов її в траві поблизу церкви. Чудодійність ікони підтверджується багатьма випадками зцілення, які зафіксовані у «Книзі чудес», яку офіційно створили для фіксування чуда.

Ікона має не тільки духовну цінність, а й художню та мистецьку. Саме завдяки чудодійній іконі Божої Матері в Охтирці розпочали будівництво архітектурної пам`ятки Слобожанщини – Охтирського Покровського собору. Проект Покровського Собору розроблявся в майстерні видатного зодчого Варфоломія Растреллі, архітектора італійського (флорентійського) походження, котрий народився й виріс у Парижі, Франція. І в наш час до Покровського собору приходять тисячі паломників та туристів із всього світу помилуватися памяткою архітектури європейського зодчого. Чи не європейський слід в українському місті?


Інші новини

© 2015—2019 Представництво Європейського Союзу в Україні. Всі права застережено.