Екологічна година "Планета-мій дім"

Середа, 09 Червня 2021 Гусар Тетяна Василівна Центр (Пункт) європейської інформації Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського Полтава Бібліотеки Бібліотеки
8 червня у Центрі європейської інформації ПОУНБ імені І. П. Котляревського відбулася екологічна онлайн-година.

Учасники екогодини говорили про Європейський зелений курс і органічне землеробство, екоторбинки і екосвідомість, про те, що можна зробити для того, щоб врятувати нашу планету від екологічної катастрофи. Про органічне землеробство розповів присутнім Сергій Пономаренко, кандидат сільськогосподарських наук, голова правління громадської організації «Центр природного землеробства». Цікавою була інформація про ПП «Агроекологія» – найбільше в Україні підприємство, яке більше тридцяти років працює виключно за технологіями органічного землеробства. Не менш цікавим є досвід полтавців – членів ГО «Центр природного землеробства».

Про життя в стилі еко розповіла екоактивістка, координаторка проєкту «Екоцінності» Ірина Коноз. Активістка вже декілька років не користується поліетиленовими пакетами – замість них у пані Ірини зручні торбинки з тканини. Крім того, полтавка відмовилась від кави на виніс в паперове горнятко і купує її у власний термокухоль. Вона не купує одноразових пластикових речей, перейшла на бамбукові зубні щітки і повністю відмовилась від вологих серветок. Наталія Діда, ековолонтерка, засновниця школи корисного дозвілля «Вулик», презентувала невеличкий майстер-клас «Друге життя старим речам». Пані Наталя продемонструвала учасникам екологічної години речі, виготовлені власними руками: екоторбинки, годинник із грамплатівки, обідок для волосся і багато іншого. Все це пані Наталя робить із предметів домашнього вжитку, які втратили свою цінність, даруючи їм нове життя.

Учасники екологічної години: євроклуб «Гармонія» м. Бердичів Житомирської області, євроклуб «Сузір’я» с. Піддубці Волинської області, євроклуб «Dream team» с. Плоске, євроклуб «Around Europe» м. Пирятин Полтавської області, небайдужі полтавці.