Гра-квест «У пошуках рослини – символа України та Європи» до Всесвітнього дня охорони довкілля

Середа, 05 Червня 2024 Тетяна Чмир Євроклуб «Європейський простір» Хмельницький Євроклуби Євроклуби
5 червня фахівці читальної зали Хмельницької обласної бібліотеки для молоді разом з членами європейського клубу «Європейський простір» та учнями ВПУ №25 відзначили Всесвітній день охорони довкілля грою-квестом.

У 1972 році у Стокгольмі відбулась Всесвітня конференція із захисту довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав, які ухвалили рішення щодо щорічного проведення 5 червня Всесвітнього дня охорони довкілля. Екосвідома молодь обговорила на заході різні теми: історію та мету свята, як його відзначають в різних країнах ЄС, значення партнерських відносин у збереженні довкілля та ін. Та найцікавіше було попереду…

Гра–квест виявилася водночас захопливою і складною та вимагала від молоді знань, креативності, кмітливості, активності. На першій локації учасникам команд необхідно було знайти відповідність між країною і рослиною - символом цієї країни (для картки, на якій зображено назву країни та її прапор підібрати картку із зображенням рослини, описом – загадкою і підказкою у вигляді коду із «Абеткового покажчика країн світу»). На іншій локації, яка знаходилась на майданчику біля бібліотеки ХОБМ, учасники квесту висадили знайдені рослини-символи України та європейських країн, таких як Бельгія, Польща, Ірландія, Італія, Португалія, Німеччина. Завдання ускладнювалось тим, що потрібно було пригадати цікаві факти про рослини, отримавши за це додаткові бали та заохочувальні призи від Представництва ЄС в Україні. Ось так ми цікаво та з користю відзначили свято: і знання поповнили, і озеленили довкілля!