Святкування Всесвітнього Дня поезії у Інформаційному центрі ЄС при ХДУ

Понеділок, 01 Квітня 2019 Кулик Анастасія Іванівна Інформаційний центр Європейського Союзу при Херсонському державному університеті Херсон ІЦ ЄС ІЦ ЄС
21 березня за ініціативи Інформаційного центру ЄС при ХДУ було проведено захід «Всесвітній День поезії» за участі студентства університету. Захід поєднав в собі одразу два свята, адже кожного року 3 березня в світі святкують Всесвітній день письменника.

На початку заходу відбулося обговорення зі студентами на предмет останніх прочитаних творів, кожен бажаючий висловив свою думку з приводу поезії в цілому і безпосередньо її місце в їхньому житті. Також, студенти дізналися про Всесвітній день письменника, це свято вважають доволі молодим, адже відзначати його почали лише у 1986 році за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (International PEN Club), хоча сам клуб існував вже досить давно.

Перший ПЕН-клуб був заснований у Лондоні у 1921 році. Це міжнародне об'єднання письменників, яке, як сказано в Хартії ПЕН-клубу, «виступає в захист принципів свободи інформації усередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також у всьому світі, коли це є можливим. У наші дні в ряді країн це свято досить популярне. Іменується просто «День письменника» і є приводом для вшанування видатних літературних діячів. Тож, Інформаційний центр ЄС при ХДУ також вирішив вшанувати видатних європейських письменників.

Під час заходу було проведено декілька вікторин, що заохочували присутніх позмагатися за переможні місця та призи від Представництва Європейського Союзу в Україні й похизуватися своїми пізнаннями в літературі. Брейн-ринг «Європейські письменники»» складався з трьох раундів.

Перший раунд – учасникам слід було назвати батьківщину видатних європейських письменників. На екрані з’являлося питання і студенти мали обрати із 4 запропонованих варіантів назв країн-членів Європейського Союзу, єдину вірну. Раунд містив 25 питань.

Завдання другого раунду – за назвою літературного твору назвати прізвище та ім’я письменника. Раунд містив 20 питань.

Третій раунд «Що, де, коли?» містив 20 питань про видатних письменників: цікаві факти біографії, творчості європейських письменників, т.п.

Після кожного раунду за результатами були розіграні перше, друге призові місця.